دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۹
کد خبر : ۲۴۲۰۹۷

خواندن ۲ دقیقه

اقامت از طریق کارآفرینی در فنلاند

به گزارش بورس نیوز، اخذ تابعیت و اقامت از طریق کارآفرینی در فنلاند برای کارآفرینانی ​​که مشاغل مستقر خاصی دارند، گزینه‌ای ایده آل و مطلوب می‌باشد. کشور فنلاند یکی از بهترین و محبوبترین مقاصد کارآفرینی و سرمایه گذاری در دنیا می‌باشد و هر ساله هزاران سرمایه گذاری و کارآفرین برای اخذ تابعیت و اقامت از طریق کارآفرینی در این کشور به این کشور مهاجرت می‌کنند. براساس تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، اخذ تابعیت و اقامت از طریق کارآفرینی در فنلاند را یکی از بهترین روش‌های دسترسی به بازار کار جهانی و تجارت بین المللی می‌باشد. یکی از بزرگترین مزایای شهروند فنلاند بودن این است که تابعیت مضاعف در این کشور امکان پذیر است. با این حال، این واقعیت که این کشور یک کشور اروپایی است، افراد بدون محدودیت کسب ویزا می‌توانند به سایر کشور‌های اروپایی سفر کنند.

درباره اخذ تابعیت و اقامت از طریق کارآفرینی در فنلاند

مسیر‌های مختلفی برای اخذ تابعیت فنلاند از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی وجود دارد. با این حال، دولت این کشور سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یا برنامه‌های اوراق قرضه را به متقاضیان برای به دست آوردن تابعیت ارائه نمی‌دهد. به طور کلی، کسب اقامت و سپس تابعیت فنلاند از طریق کارآفرینی به صورتی می‌باشد که متقاضیان باید در صورت نیاز با کسب ویزا به این کشور مهاجرت کنند، مجوز اقامت دریافت کنند و بعد از ایجاد کسب و کار و رعایت شرایط مورد نیاز، اقدام به کسب تابعیت فنلاند از طریق کارآفرینی کنند.

از مزایای اخذ تابعیت و اقامت از طریق کارآفرینی در این کشور می‌توان به موارد زیر اشارده کرد:

موفق به کسب پاسپورت کشور فنلاند خواهند شد.
افراد می‌توانند بدون ترک تابعیت کشور قبلی خود تابعیت این کشور را کسب کنند.
افراد حق خواهند داشت در انتخابات ریاست جمهوری رأی دهند یا شرکت کنند.
به افراد حق شهروندی اتحادیه اروپا داده می‌شود.
متقاضیان بدون محدودیت می‌توانند آزادانه به کشور‌های دیگر اتحادیه اروپا سفر کنند.
متقاضیان به راحتی می‌توانند همسر یا فرزندان خود را به کشور فنلاند ببرند و از شرایط اقامت و تابعیت، تحصیل، کار و زندگی با کیفیت بالا در فنلاند بهره‌مند شوند.

کارآفرینی و شروع یک تجارت سودآور در فنلاند یک سرمایه گذاری بزرگ است. فنلاند اقتصاد درخشانی دارد و بیشتر مشاغل فنلاند به سرعت پیشرفت می‌کنند. با این حال، دولت فنلاند از کارآفرینان خارجی که قصد دارند تجارت و کسب و کار خود را در کشور فنلاند راه اندازی کنند استقبال، حمایت و پشتیبانی می‌کند، اما متقاضیان باید برای کارآفرینی و اخذ تابعیت و اقامت از طریق کارآفرینی در فنلاند شرایط را رعایت کنند.

برنامه مهاجرت کارآفرینان به فنلاند

اگر قصد ورود به فنلاند را دارید تا کارآفرین شوید، تحت برنامه مهاجرت کارآفرینان به این کشور به این کشور مهاجرت کنید و اجازه اقامت فنلاند را کسب کنید. قبل از صدور مجوز، کارآفرینان معمولاً باید تجارت خود را در اداره ثبت تجارت فنلاند ثبت کنند. کارآفرینان باید قبل از درخواست اجازه اقامت اظهارنامه مثبتی را از اداره تجارت فنلاند (BUSINESS FINLAND) دریافت کنند. یک کارآفرین نمی‌تواند مجوز اقامت فنلاند را بدون اظهارنامه مثبت از اداره تجارت فنلاند را دریافت کند. پس از ۵ سال اقامت از طریق کارآفرینی در فنلاند، متقاضیان می‌توانند اقدام به کسب تابعیت فنلاند کنند. متقاضیان در ابتدا برای آگاهی از امنیت سرمایه می‌توانند میزان رشد اقتصادی این کشور را بررسی کنند.

اقامت از طریق کارآفرینی در فنلاند

کارآفرینان در فنلاند

متقاضیان در صورتی در این کشور به عنوان کارآفرین شناخته می‌شوند که دارای شرایط زیر باشند:

یک کارآفرین استارت آپ باشند.
یک تاجر خصوصی که دارای مشاغل موسوم به فردی است.
یک شریک در یک شرکت مشارکت عمومی باشند.
یک شریک عمومی در یک شرکت مشارکت محدود باشند.
عضو تعاونی که مسئولیت نامحدودی در جهت سرمایه گذاری مجدد دارد.
یک سهامدار در یک موقعیت مدیریتی در یک شرکت با مسئولیت محدود (مدیر عامل یا عضو هیئت مدیره) یا شخصی که در نوع دیگری از شرکت در یک موقعیت مدیریتی مشغول به کار است (اگر فرد شخصاً حداقل ۳۰% از سرمایه سهم شرکت را داشته باشد یا شخصاً حداقل ۳۰% از تعداد آراء حاصل از سهام شرکت را در اختیار داشته باشد یا اگر فردی در یک موقعیت مدیریتی در نوع دیگری از شرکت با اقتدار مشابه در شرکت مربوطه باشد.)

 

شرایط اخذ تابعیت و اقامت از طریق کارآفرینی در فنلاند

همانطور که می‌دانید، در مرحله اول، متقاضی نیاز به درخواست اقامت دارد. پس از آنکه متقاضی با کسب مجوز اقامت به مدت چهار سال دراین کشور فعالیت داشته باشد و زندگی کند، می‌تواند برای کسب اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور اقدام کند. الزامات کسب اقامت از طریق کارآفرینی در این کشور عبارتند از:

متقاضی باید یک کارآفرین باشد.
کسب و کار متقاضی باید سودآور باشد.
تجارت متقاضی باید ثبت شده باشد.
متقاضی باید یک گذرنامه معتبر داشته باشد.
متقاضی باید اطمینان حاصل کند که شرایط وی مناسب است.
متقاضی نباید برای نظم عمومی، سلامتی یا امنیت خطری به همراه داشته باشد.

در جدول زیر به مراحل کسب اقامت از طریق کارآفرینی در این کشور اشاره شده است:

اقامت از طریق کارآفرینی در فنلاند

زمان پردازش برای کسب اقامت از طریق کارآفرینی در فنلاند

اگر فرد برای اولین بار متقاضی باشد، میانگین زمان پردازش برای اجازه اقامت از طریق برنامه آنلاین از ۱۱ تا ۱۵ ماه و از طریق برنامه‌های حضوری ۵ تا ۹ ماه طول می‌کشد. برخی از عواملی که ممکن است در زمان پردازش متقاضی تأثیر بگذارد عبارتند از:

پر کردن هر قسمت از فرم درخواست
دعوت مصاحبه
درخواست استثنائات را الزامات
داشتن سابقه جرم
عوامل فوق ممکن است زمان پردازش پرونده متقاضی را به تأخیر بیندازد. با این حال، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما توصیه می‌کنند اگر قصد دریافت اقامت از طریق کارآفرینی در این کشور را دارید، حتما یک وکیل مهاجرت در فنلاند استخدام کنید تا عوامل فوق شما را محدود نکند.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر