کد خبر : ۲۴۲۱۰۴
فروش غیر عملیاتی این داروساز و دیگر هیچ؛
۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۹
صورت‌های مالی حسابرسی شده این شرکت حاکی از شناسایی سود غیرعملیاتی و غیرقابل تقسیم و تکرار ناشی از فروش سهام شرکت پخش فردوس است.

خواندن ۲ دقیقه

داروسازی لقمان+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که در روز‌ها و هفته‌های اخیر شاهد صف فروش سنگین سهام شرکت داروسازی لقمان هستیم، صورت‌های مالی حسابرسی شده این شرکت حاکی از شناسایی سود غیرعملیاتی و غیرقابل تقسیم و تکرار ناشی از فروش سهام شرکت پخش فردوس است.

گزارش عملکرد دلقما+بورس نیوز

بنا به گزارش این شرکت از مجموع ۲.۰۱۰ میلیارد ریال سود خالص شناسایی شده سال ۱۳۹۹، بیش از ۱.۷۶۷ میلیارد ریال مربوط به شناسایی سود ناشی از فروش سهام پخش فردوس بوده که این موضوع زنگ خطری جدی برای سهامداران و سود ناچیز احتمالی این شرکت در سال مالی آتی است.

رشد ۴۸ درصدی جمع کل درآمد‌های فروش شرکت در مقابل رشد بیش از ۳۰ درصدی بهای تمام شده کالای فروش رفته منجر به افزایش ۱۰۸ درصدی سود ناخالص داروسازی لقمان در سال مالی ۱۳۹۹ در مقایسه با سال گذشته شده است.

رشد نامحسوس مقادیر فروش انواع شربت مایع و انواع قرص و ویال در سال مالی ۱۳۹۹ نسبت به سال گذشته و البته تاثیرات افزایش چشمگیر نرخ‌های فروش محصولات از مهمترین آیتم‌های درآمدی این شرکت است.

با این حال و با توجه به قیمت‌های بالای سهام این شرکت به نظر نمی‌رسد مبالغ حاصل از فروش سرمایه‌گذاری منابعی را برای تقسیم در مجمع عمومی سالیانه این شرکت تامین نماید.


  • بیشتر بخوانید:

"دلقما" در جریان تغییر هیات مدیره

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" وسبحان " به سوددهی افتاد

شرکت سرمایه گذاری سبحان زمان سوددهی به سهامداران را اعلام کرد.
سوددهی

سوددهی " واعتبار " از نخستین ماه زمستان

شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
در مجعم

در مجعم " غمهرا " ۴۱۲ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت گروه تولیدی مهرام در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "لپیام" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت گسترش صنایع پیام در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۲برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: