کد خبر : ۲۴۲۲۶۳
۱۹ همت دیگر از صندوق‌ها، پر کشید؛
۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶
متوسط بازدهی یک‌هفته‌ای این صندوق‌ها به ۲ درصد بازدهی مثبت رسیده، این در حالی است که متوسط بازدهی بازار بر اساس دو معیار شاخص کل و شاخص کل هم‌وزن به ترتیب معادل ۱.۸ و ۰.۷ درصد مثبت بوده است.

صندوق‌های سهامی+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه در سهام پرداخته‌شده، اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

ارزش کل صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام تا پایان روز سه‌شنبه ۱۸ خردادماه سال جاری به ۲۷۹ هزار و ۳۸۲ میلیارد ریال رسید. در این هفته شاهد خروج مبلغی در حدود ۱۹۰ میلیارد ریال از این صندوق‌ها بودیم تا همچنان روند خروج سرمایه از این صندوق‌ها (هرچند با شتاب کمتر نسبت به هفته‌های قبل‌تر) ادامه داشته باشد.

پس از ارائه جدول مربوط به بازدهی کسب‌شده صندوق‌های سهامی و همچنین ارزش این صندوق‌ها، سایر موارد مربوط تشریح شده است.

صندوق‌های سهامی+بورس نیوز

صندوق‌های سهامی+بورس نیوز

صندوق‌های سهامی+بورس نیوز

صندوق‌های سهامی+بورس نیوز

ارزش خالص دارایی‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام در روز سه‌شنبه ۱۸ خردادماه امسال به ۲۷۹ هزار و ۳۸۲ میلیارد ریال رسیده است. متوسط ارزش هر صندوق و در ۶۹ صندوق موردبررسی به ۴ هزار و ۴۹ میلیارد ریال رسیده است.

متوسط بازدهی یک‌هفته‌ای این صندوق‌ها به ۲ درصد بازدهی مثبت رسیده، این در حالی است که متوسط بازدهی بازار بر اساس دو معیار شاخص کل و شاخص کل هم‌وزن به ترتیب معادل ۱.۸ و ۰.۷ درصد مثبت بوده است.

بهترین عملکرد هفتگی را صندوق یکم سامان با ۱۲.۵ درصد بازدهی مثبت داشته است که نسبت به بازدهی سایر صندوق‌ها، تفاوت محسوس و چشمگیری دارد. پس‌ازآن، صندوق اعتبار سهام ایرانیان با ۴.۷ درصد بازدهی مثبت، بهترین عملکرد را در هفته قبل داشته است. همچنین، ضعیف‌ترین بازدهی هفتگی را دو صندوق آسمان یکم و قابل معامله ارزش‌آفرین بیدار به ترتیب با ۰.۷ و ۰.۶ درصد بازدهی منفی داشته‌اند.

در یک ماه گذشته، متوسط بازدهی صندوق‌های سهامی به ۱ درصد بازدهی مثبت رسیده است.

بهترین عملکرد ماهیانه را صندوق یکم سامان با ۱۶ درصد بازدهی مثبت داشته است.

بدترین عملکرد را نیز صندوق همنام یعنی صندوق رشد سامان با ۸.۲ درصد بازدهی منفی داشته است.
در دوره سه‌ماهه نیز متوسط بازدهی این صندوق‌ها به ۴ درصد بازدهی منفی رسیده است.

صندوق یکم سامان و رشد سامان نیز در این بازه زمانی بهترین و ضعیف‌ترین عملکرد را به ترتیب با ۶.۲ درصد بازدهی مثبت و ۱۷.۱ درصد بازدهی منفی به خود اختصاص داده‌اند.

در یک سال منتهی به ۱۸ خردادماه سال جاری متوسط بازدهی صندوق‌های سهامی به ۶.۷ درصد بازدهی مثبت رسیده تا به‌این‌ترتیب بازدهی سالیانه این صندوق‌ها در آستانه منفی شدن قرار بگیرد.

از ۶۷ صندوق با عمر بیش از یک سال، ۲۲ صندوق بازدهی منفی را محقق نموده‌اند و تنها ۱۰ صندوق سهامی در یک سال اخیر بازدهی بیش از ۲۰ درصدی داشته‌اند.

بهترین عملکرد سالیانه را ۲ صندوق توسعه اندوخته آینده و آسمان آرمانی سهام به ترتیب با ۴۱.۸ و ۴۱.۶ درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده‌اند، صندوق‌های ایساتیس پویای یزد و گنجینه ارمغان الماس نیز به ترتیب با ۲۱ و ۱۹ درصد بازدهی منفی، ضعیف‌ترین بازدهی‌های یک‌ساله را داشته‌اند.

در هفته گذشته و همان‌طور که در بخش‌های قبل اشاره شد، شاهد خروج سرمایه به ارزش ۱۹۰ میلیارد ریال از صندوق‌های سهامی بوده‌ایم، بیشترین خروج سرمایه از دو صندوق توسعه اندوخته آینده و امید توسعه به ترتیب با ۸۰.۵ و ۷۶ میلیارد ریال خروج سرمایه صورت گرفته و بیشترین جذب سرمایه نیز در دو صندوق سرو سودمند مدبران و ارزش‌آفرین بیدار به ترتیب با ۱۱۱ و ۷۹ میلیارد ریال صورت گرفته است.


  • بیشتر بخوانید:

بازدهی سالیانه ۶ صندوق منفی شد!

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
انتخاب هیات مدیره جدید

انتخاب هیات مدیره جدید "شسپا" در مجمع

مجمع عمومی شرکت نفت سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار شد.

"نبروج" مجددا مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نساجی بروجرد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۵برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع "شتولی" ۱۰ روز دیگر برگزار می‌شود

مجمع عمومی عادی شرکت تولی پرس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "پترول" به گوش می رسد

مجمع عمومی گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "تاصیکو" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: