۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۵
بر اساس آخرین پایش عملکرد صندوق‌های سرمایه گذاری تا ابتدای خرداد ۱۴۰۰ صندوق پیشتاز مفید بهترین عملکرد را در میان صندوق‌های سهامی داشته است.

خواندن ۲ دقیقه

صندوق پیشتاز کارگزاری مفید در رتبه اول صندوق‌های سهامی بازار سرمایه

به گزارش بورس نیوز، طبق اعلام سامانه هوشمند رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری پردازش اطلاعات مالی پارت، بر اساس آخرین اطلاعات تا ابتدای خرداد۱۴۰۰، برترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری را مشخص کرد.

صندوق سرمایه‌گذاری پیشتاز مفید به عنوان پربازده‌ترین صندوق سهامی تا ابتدای خرداد ۱۴۰۰، یکی از صندوق‌های سهامی تحت مدیریت کارگزاری مفید بوده که از سال ۱۳۸۷ آغاز به کار کرده و تاکنون ۲۴ هزار درصد بازدهی داشته و بیش از ۱۸ هزار میلیارد ریال دارایی تحت مدیریت دارد؛ به عبارتی سرمایه ۱ میلیون تومانی سال ۱۳۸۷ در این صندوق امروز حدود ۲۴۰ میلیون تومان شده است.

عملکرد این صندوق در مقایسه با شاخص کل بورس نیز قابل توجه بوده، به طوری که این صندوق از زمان تاسیس ۲۴ هزار درصد، ولی شاخص کل حدود ۱۱ هزار درصد رشد داشته است.

طبیعتا در روند نزولی بازار نیز این صندوق نسبت به شاخص کمتر افت کرده، به طوری که از مرداد ۹۹ تا اردیبهشت ۱۴۰۰ بازار حدود ۴۵ درصد ریزش پیدا کرد، ولی صندوق پیشتاز در همین بازه تنها ۱۵ درصد کاهش یافت.

رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه گذاری معمولا بر اساس میزان بازدهی صندوق، پایداری عملکرد در شرایط مختلف بازار، کسب بازدهی متناسب به میزان ریسک برداشته شده و حجم دارایی صورت می‌گیرد، شایان ذکر است، علاوه بر صندوق پیشتاز که برترین جایگاه را در صندوق‌های سهامی دارد صندوق سرمایه گذاری پیشرو نیز در میان ۵ صندوق سهامی برتر این رتبه بندی قرار گرفته است.

صندوق سهامی پیشرو مفید همچنین از نظر حجم دارایی در رتبه اول بین صندوق‌های تحت مدیریت شرکت‌های سبدگردان و رتبه سوم در بین کل صندوق‌های بازار (شامل صندوق‌های ETF دولتی) قرار می‌گیرد.

در رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط نیز صندوق توسعه ممتاز کارگزاری مفید در میان ۵ صندوق برتر قرار گرفت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و شروع سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری مفید می‌توانید از خدمات رایگان مشاوران کارگزاری مفید از طریق پرکردن فرم مشاوره بهره‌مند شوید.


  • بیشتر بخوانید:

آغاز بیست‌وهفتمین سال فعالیت کارگزاری مفید همراه

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
انتخاب هیات مدیره جدید

انتخاب هیات مدیره جدید "شسپا" در مجمع

مجمع عمومی شرکت نفت سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار شد.

"نبروج" مجددا مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نساجی بروجرد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۵برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع "شتولی" ۱۰ روز دیگر برگزار می‌شود

مجمع عمومی عادی شرکت تولی پرس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "پترول" به گوش می رسد

مجمع عمومی گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "تاصیکو" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: