۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۵
بر اساس آخرین پایش عملکرد صندوق‌های سرمایه گذاری تا ابتدای خرداد ۱۴۰۰ صندوق پیشتاز مفید بهترین عملکرد را در میان صندوق‌های سهامی داشته است.

خواندن ۲ دقیقه

صندوق پیشتاز کارگزاری مفید در رتبه اول صندوق‌های سهامی بازار سرمایه

به گزارش بورس نیوز، طبق اعلام سامانه هوشمند رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری پردازش اطلاعات مالی پارت، بر اساس آخرین اطلاعات تا ابتدای خرداد۱۴۰۰، برترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری را مشخص کرد.

صندوق سرمایه‌گذاری پیشتاز مفید به عنوان پربازده‌ترین صندوق سهامی تا ابتدای خرداد ۱۴۰۰، یکی از صندوق‌های سهامی تحت مدیریت کارگزاری مفید بوده که از سال ۱۳۸۷ آغاز به کار کرده و تاکنون ۲۴ هزار درصد بازدهی داشته و بیش از ۱۸ هزار میلیارد ریال دارایی تحت مدیریت دارد؛ به عبارتی سرمایه ۱ میلیون تومانی سال ۱۳۸۷ در این صندوق امروز حدود ۲۴۰ میلیون تومان شده است.

عملکرد این صندوق در مقایسه با شاخص کل بورس نیز قابل توجه بوده، به طوری که این صندوق از زمان تاسیس ۲۴ هزار درصد، ولی شاخص کل حدود ۱۱ هزار درصد رشد داشته است.

طبیعتا در روند نزولی بازار نیز این صندوق نسبت به شاخص کمتر افت کرده، به طوری که از مرداد ۹۹ تا اردیبهشت ۱۴۰۰ بازار حدود ۴۵ درصد ریزش پیدا کرد، ولی صندوق پیشتاز در همین بازه تنها ۱۵ درصد کاهش یافت.

رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه گذاری معمولا بر اساس میزان بازدهی صندوق، پایداری عملکرد در شرایط مختلف بازار، کسب بازدهی متناسب به میزان ریسک برداشته شده و حجم دارایی صورت می‌گیرد، شایان ذکر است، علاوه بر صندوق پیشتاز که برترین جایگاه را در صندوق‌های سهامی دارد صندوق سرمایه گذاری پیشرو نیز در میان ۵ صندوق سهامی برتر این رتبه بندی قرار گرفته است.

صندوق سهامی پیشرو مفید همچنین از نظر حجم دارایی در رتبه اول بین صندوق‌های تحت مدیریت شرکت‌های سبدگردان و رتبه سوم در بین کل صندوق‌های بازار (شامل صندوق‌های ETF دولتی) قرار می‌گیرد.

در رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط نیز صندوق توسعه ممتاز کارگزاری مفید در میان ۵ صندوق برتر قرار گرفت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و شروع سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری مفید می‌توانید از خدمات رایگان مشاوران کارگزاری مفید از طریق پرکردن فرم مشاوره بهره‌مند شوید.


  • بیشتر بخوانید:

آغاز بیست‌وهفتمین سال فعالیت کارگزاری مفید همراه

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "صبا " ۱۹۳ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صبا تامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "شستان" دست خالی از مجمع

مجمع عمومی عادی شرکت صنایع پتروشیمی گلستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ برگزار شد.
افزایش سرمایه ۱۱۳ درصدی

افزایش سرمایه ۱۱۳ درصدی "شرنگی" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنعتی و شیمیایی رنگین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ برگزار شد.
سهامداران حقیقی

سهامداران حقیقی "ساوه" بخوانند

شرکت سیمان ساوه زمان پرداخت سود به سهامداران حقیقی و حقوقی را تعیین کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: