کد خبر : ۲۴۲۵۷۶
شرکت فرابورس اعلام کرد؛
۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
از همان روز‌های آغازین درگیری کشور با ویروس کرونا، فرابورس ایران برای استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه، طرح تامین مالی جمعی را با هدف پیشگیری، درمان و تحقیق در زمینه بیماری کرونا پیشنهاد کرد که این طرح نیکوکارانه از ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ آغاز شد و تا پایان اردیبهشت ۱۳۹۹ ادامه یافت.

خواندن ۲ دقیقه

شرکت فرابورس ایران+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، شرکت تامین سرمایه نوین به عنوان امین در راستای همکاری با شرکت فرابورس ایران و در قالب انتشار اوراق نیکوکاری کرونا (تحت نماد کرونا ۲)، مبلغ ۲۴.۴۹۴ میلیون ریال را به منظور تشخیص، پیشگیری و جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا در تاریخ ۲۲ خردادماه سال جاری برای وزارت بهداشت واریز کرد.

جمع‌آوری وجوه توسط این شرکت صورت پذیرفت و سود ۲۵.۵ درصدی حاصل از سرمایه‌گذاری این وجوه برای کمک به درمان این بیماری به حساب وزارت بهداشت واریز شد.

گفتنی است، از همان روز‌های آغازین درگیری کشور با ویروس کرونا، فرابورس ایران برای استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه، طرح تامین مالی جمعی را با هدف پیشگیری، درمان و تحقیق در زمینه بیماری کرونا پیشنهاد کرد که این طرح نیکوکارانه از ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ آغاز شد و تا پایان اردیبهشت ۱۳۹۹ ادامه یافت.

پیش از این تامین سرمایه نوین که در اوراق نیکوکاری کرونا به عنوان امین طرح مسئولیت دارد، گزارشی از مبالغ جمع‌آوری‌شده از محل این اوراق در نماد‌های کرونا ۱ و کرونا ۲ ارائه کرد و گفت: در اوراق نیکوکاری کرونا۱ تا پایان دوره خرید این اوراق یعنی ۳۱ اردیبهشت‌ماه مبلغ ۵ میلیارد و ۴۵۷ میلیون تومان جمع‌آوری و به حساب وزارت بهداشت واریز شد.

نماینده تامین سرمایه نوین اظهار کرده بود که در اوراق نیکوکاری کرونا۲ نیز که پرداخت سود به وزارت بهداشت از محل سرمایه‌گذاری مبالغ جمع‌آوری شده این اوراق است، شاهد تجمیع سرمایه ۱۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی بودیم که در صندوق بادرآمد ثابت سرمایه‌گذاری شده و سود ناشی از این سرمایه‌گذاری به وزارت بهداشت واریز شد.


  • بیشتر بخوانید:

شرکت مدبران تجارت ایفا موافقت اصولی تامین مالی جمعی را گرفت

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع " بفجر " با محور سرمایه برگزار شد

مجمع عمومی شرکت فجر انرژی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ برگزار شد.

" پاسا " دست به جیب شد

شرکت ایران یاسا تایر و رابر از زمان پرداخت سود خبر داد.
پرداخت سود

پرداخت سود " قیستو " از آخرین ماه پاییز

شرکت قند بیستون از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع " ثالوند " با محور سرمایه به گوش می رسد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری مسکن الوند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار می‌شود.
دعوت از سهامداران

دعوت از سهامداران " دهدشت " به مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی دهدشت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: