کد خبر : ۲۴۲۶۶۳
در بورس کالا انجام شد؛
۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۵
 بعد از دو مرحله عرضه محصول سیمان در بورس کالا توسط شرکت سرمایه‌گذاری سیمان شستا، حذف واسطه‌ها و افزایش سود سهامداران و نیز تثبیت و ارتقاء فروش سیمان در سطح کشور محقق شده است.

خواندن ۲ دقیقه

تثبیت و ارتقاء فروش سیمان در بورس کالا توسط شستا

به گزارش بورس نیوز، بعد از دو مرحله عرضه محصول سیمان در بورس کالا توسط شرکت سرمایه‌گذاری سیمان شستا، حذف واسطه‌ها و افزایش سود سهامداران و نیز تثبیت و ارتقاء فروش سیمان در سطح کشور محقق شده است.

نخستین عرضه محصول سیمان در بورس کالا با عرضه محصولات ۹ شرکت از شرکت‌های تولیدکننده سیمان تابعه شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین، روز یکشنبه ۹ خردادماه امسال با هدف افزایش سطح شفافیت و حذف واسطه‌گری بین تولیدکننده و مصرف‌کنندگان توسط شرکت کارگزاری صبا تامین انجام شد؛ به این ترتیب این شرکت نخستین شرکت کارگزاری عرضه کننده محصولات سیمان شناخته شد.

بر این اساس ۳۰ هزار تن از محصولات شرکت‌های آبیک، ساوه، صوفیان، فارس نو، فارس، غرب، خزر، قائن و خاش در بورس کالا به فروش رسید که در این بین ۳۱ درصد خریداران حقوقی و مابقی افراد حقیقی بودند و بیشترین حجم معاملاتی هم مربوط به صوفیان با ۳۴ درصد بود که ۳۷ درصد ارزش معاملاتی را هم به خود اختصاص داد.

در دومین مرحله که بیست و چهارم خردادماه صورت گرفت نیز ۱۶۰ هزار تن سیمان به فروش رفت.

قیمت پایه برای سیمان فله ۳۴۵۰ ریال به ازای هر کیلوگرم و برای سیمان پاکتی ۴۷۹۴ ریال به ازای هر کیلوگرم بود که بیشتر شرکت‌ها در همین قیمت پایه معاملات خود را انجام دادند.

این اقدام موجب شده منافع مالی حاصل از تفاوت قیمت تولید و مصرف که قبلا توسط واسطه‌گران اخذ می‌شد به شرکت‌های عرضه‌کننده و نهایتا سهامداران تخصیص یابد و علاوه بر این شاهد تثبیت و ارتقاء فروش سیمان در بورس کالا باشیم.


  • بیشتر بخوانید:

"ساروم" ساختمان دفتر تهران را فروخت

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "شپلی" تا ۴ روز آینده

مجمع عمومی شرکت پلی‌اکریل ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۶برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "مارون" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی مارون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار می‌شود.

"خفولا" در دهم ماه جاری به مجمع می‌رود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت خدمات فنی فولاد یزد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار خواهد شد.
تقسیم سود ۱۰۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۱۰۰ تومانی در مجمع "بساما"

مجمع عمومی شرکت بیمه سامان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: