کد خبر : ۲۴۲۷۰۷
۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۹
بعد از دو مرحله عرضه محصول سیمان در بورس کالا توسط شرکت سرمایه‌گذاری سیمان شستا، حذف واسطه‌ها و افزایش سود سهامداران و نیز تثبیت و ارتقاء فروش سیمان در سطح کشور محقق شده است.


 نخستین عرضه محصول سیمان در بورس کالا با عرضه محصولات ۹ شرکت از شرکت‌های تولیدکننده سیمان تابعه شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین، روز یکشنبه نهم خردادماه امسال با هدف افزایش سطح شفافیت و حذف واسطه‌گری بین تولیدکننده و مصرف‌کنندگان توسط شرکت کارگزاری صبا تامین انجام شد؛ به این ترتیب این شرکت اولین شرکت کارگزاری عرضه کننده محصولات سیمان شناخته شد.

 بر این اساس ۳۰ هزار تن از محصولات شرکت‌های آبیک، ساوه، صوفیان، فارس نو، فارس، غرب، خزر، قائن و خاش در بورس کالا به فروش رسید که در این بین ۳۱ درصد خریداران حقوقی و مابقی افراد حقیقی بودند و بیشترین حجم معاملاتی هم مربوط به صوفیان با ۳۴ درصد بود که ۳۷ درصد ارزش معاملاتی را هم به خود اختصاص داد.

 در دومین مرحله که بیست و چهارم خردادماه صورت گرفت نیز ۱۶۰ هزار تن سیمان به فروش رفت.

 قیمت پایه برای سیمان فله ۳۴۵۰ ریال به ازای هر کیلوگرم و برای سیمان پاکتی ۴۷۹۴ ریال به ازای هر کیلوگرم بود که بیشتر شرکت‌ها در همین قیمت پایه معاملات خود را انجام دادند.

 این اقدام موجب شده منافع مالی حاصل از تفاوت قیمت تولید و مصرف که قبلا توسط واسطه‌گران اخذ می‌شد به شرکت‌های عرضه‌کننده و نهایتا سهامداران تخصیص یابد و علاوه بر این شاهد تثبیت و ارتقاء فروش سیمان در بورس کالا باشیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"شغدیر" در مسیر پرداخت سود قرار گرفت

شرکت پتروشیمی غدیر به سهامداران سود پرداخت می کند.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "کنور" در ۸ روز آینده

مجمع عمومی شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۲برگزار می‌شود.
تقسیم سود ۲۲۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۲۲۰ تومانی در مجمع "لبوتان"

مجمع عمومی گروه صنعتی لبوتان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ برگزار شد.

"دابور" به افزایش سرمایه ۵۰ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت داروسازی ابوریحان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: