کد خبر : ۲۴۲۷۷۹
دبیرکل انجمن اقتصاددانان ایران در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹
معتقدم نمی‌توان در حوزه کریپتوکارنسی‌ها با رویکرد سلبی برخورد کرد چراکه آینده اقتصاد دیجیتال، اقتصاد کریپتوکارنسی‌ها بوده و رمز ارز‌ها در نوک قله کوه یخی اقتصاد دیجیتال قرار دارند و به همین دلیل مسیر خود را پیدا خواهند کرد.

مناسب ترین رویکرد در حوزه رمزارزها

به گزارش بورس نیوز، در یک سال گذشته بسیاری از سرمایه‌گذاران به بازار رمز ارزها کوچ کرده‌اند. اما ورود نقدینگی به بازار رمز ارزها، خوشایند دولت نبوده و محدودیت‌هایی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه ایجادشده است. به اعتقاد برخی تحلیلگران اقتصادی، ورود نقدینگی به بازار رمز ارزها، به نفع اقتصاد کشور نخواهد بود و باید به طریقی، نقدینگی را به سمت بازارهای مولد داخلی هدایت کرد.

پیمان مولوی دبیر کل انجمن اقتصاددانان ایران در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: با توجه به شرایطی که در حوزه رمز ارزها وجود دارد، رویکرد ایالات‌متحده آمریکا و برخی کشورها در این حوزه را بیشتر قبول دارم. در این دیدگاه، تمام رمز ارزها را تحت عنوان رمز دارایی پذیرفته و بر اساس آن رویکرد، مالیات اخذ می‌شود و اقداماتی مثل بستن صرافی‌های رمز ارزها و ایجاد محدودیت برای سرمایه‌گذاران این حوزه صورت نمی‌گیرد. رویکرد دیگر، رویکرد "سلبی" است که چین و برخی کشورهای دیگر در پیش گرفتند و کلا صرافی‌های رمز ارزها را تعطیل کردند.

وی افزود: معتقدم نمی‌توان در حوزه کریپتوکارنسی ها با رویکرد سلبی برخورد کرد. آینده اقتصاد دیجیتال، اقتصاد کریپتوکارنسی ها بوده و رمز ارزها در نوک قله کوه یخی اقتصاد دیجیتال قرار دارند و به همین دلیل مسیر خود را پیدا خواهند کرد. ازاین‌رو به نظر می‌رسد رگلاتوری باید با درک این موضوع و فرصت‌ها و امکاناتی که برای اقتصاد ایران ایجاد خواهد کرد، سیاست‌گذاری کند و درنهایت از مبادلات این بازار، مالیات اخذ کند. ایجاد رانت و اقتصاد دستوری و اقدامات این‌چنینی، راهکار مناسبی برای جلوگیری از ورود سرمایه‌گذاران به حوزه رمز ارزها نخواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" قیستو " حسابرس و بازرس قانونی انتخاب کرد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت قند بیستون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "حکشتی " در آخرین روز تابستان

مجمع عمومی عادی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ برگزار خواهد شد.
در مجمع

در مجمع " صبا " ۱۹۳ تومان تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صباتامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ برگزار شد.
اقدام به تغییر هیات مدیره

اقدام به تغییر هیات مدیره "حتاید" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: