کد خبر : ۲۴۲۸۱۹
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۲
کارشناس بازار سرمایه گفت: بورس با کوچکترین تغییرات و تصمیمات اقتصادی دچار تنش و ریزش می‌شود بنابراین در تصمیم گیری‌های اقتصادی باید دقت زیادی صورت گیرد.

چینش وزرای اقتصادی و تاثیر آن بورس

علی یوسفیان در گفت‌وگو با بورس نیوز با اشاره به مثبت شدن شاخص پس از انتخابات اظهار کرد: سه شنبه هفته گذشته آقای رئیسی از بورس بازدید کردند در واکنش به این بازدید در حالی که شاخص مثبت بود برخی‌ها اقدام به منفی کردن بازار کردند و حتی این اقدام در روز چهارشنبه نیز ادامه یافت تا پیام خاصی را مخابره کنند.

کارشناس بازار سرمایه افزود: با انتخاب آقای رئیسی به عنوان رئیس جمهور شرایط تغییر کرد و افرادی که بازار را در هفته گذشته منفی کرده بودند بازار را به سمت مثبت سوق دادند.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد مثبت شدن بازار به دلیل نتایج انتخابات است، گفت: شدت مثبت شدن بازار زیاد است باید کمی زمان بگذرد تا بتوان وضعیت بورس را بهتر تحلیل کرد.

یوسفیان با بیان اینکه دولت جدید برای رشد فقط باید به دنبال ثبات در اقتصاد باشد، بیان کرد: بورس با کوچکترین تغییرات و تصمیمات اقتصادی دچار تنش و ریزش می‌شود بنابراین در تصمیم گیری‌های اقتصادی باید دقت زیادی صورت گیرد.

کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: اگر روند چندماه بازار را بررسی کنیم خواهیم دید از زمان خروج دولت از بازار با تصمیم گیری‌هایی که صورت گرفته بازار را در وضعیت بدی قرار دادند و اجازه شکل گیری روند بازار داده نشد اگر اجازه داده شود روند بورس مثبت خواهد شد.

وی با بیان اینکه نباید در بورس دخالت شود و دستوری درباره آن عمل کرد، گفت: مشکل بازار دخالت و دستوراتی است که از سوی سیاستگذار اعمال می‌شود و نظم بازار را بهم می‌ریزد.

یوسفیان درباره تاثیر چینش وزرای اقتصادی بر بورس تصریح کرد: وزرایی که انتخاب می‌شوند باید به کارشناسی بودن تصمیمات اعتقاد داشته باشند و تصمیمات را بر اساس اقدامات کارشناسی اعمال و از اجرای تصمیمات شتابزده خودداری کنند هرگونه تصمیم شتابزده به بورس لطمه می‌زند.


بیشتر بخوانید:

بورس با رئیسی ...

محمد
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
لعنت خدا ... .انشااله که به زمین سرد بخوری به حق پنج تن
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "حفارس" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "رمپنا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت گروه مپنا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار خواهد شد.
سود ۴۰ ریالی در مجمع

سود ۴۰ ریالی در مجمع "ونیرو" تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری نیرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.

"میهن" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت بیمه میهن در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: