سود پایه هر سهم بانک اقتصادنوین ۳۸۳۶ درصد رشد کرد؛
۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۸
سود پایه هر سهم بانک اقتصادنوین (ونوین) با ۳۸۳۶ درصد رشد نسبت به سال ۱۳۹۸ به ۷۸۳ ریال رسید که بیانگر عملکرد خیره‌کننده و چشم‌گیر این بانک در سال گذشته است.

خواندن ۲ دقیقه

بانک اقتصاد نوین+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، سود پایه هر سهم بانک اقتصادنوین که در پایان سال مالی ۱۳۹۸ حدود ۲۰ ریال بوده، در سال گذشته با ۳۸۳۶ درصد رشد به ۷۸۳ ریال رسیده که این میزان سود، در نتیجه عملکرد خیره‌کننده این بانک در سال گذشته کسب‌شده و بر اساس گزارش‌های ماهانه منتشرشده در سامانه کدال، این روند در ماه‌های ابتدایی سال ۱۴۰۰ نیز ادامه داشته است.

در ادامه، به چند شاخص کلیدی که موفقیت بانک را موجب شده، اشاره می‌شود:

بانک اقتصادنوین در سال ۱۳۹۸ توانست حدود ۵۰۰ هزار و ۵۲۴ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کند که این رقم در سال ۱۳۹۹ با ثبت ۱۳۴ درصد رشد به یک هزار و ۱۷۰ هزار و ۲۸۲ میلیارد ریال رسید که در نهایت، منجر به رشد ۱۸۳ درصدی درآمد تسهیلات اعطایی ریالی بانک در دوره مورد اشاره شد.

همچنین کاهش قیمت تمام‌شده سپرده‌های ریالی مشتریان از ۱۴.۲۶ درصد در سال ۱۳۹۸ به ۹.۸۱ درصد در سال ۱۳۹۹ و در پیش گرفتن سیاست جذب منابع ارزان قیمت و پرهیز از ورود به رقابت ناسالم نرخ سود، در کاهش هزینه‌های این بانک نقش موثری ایفا کرده است.

کارمزد‌های دریافتی نیز از رقم چهار هزار و ۷۵۷ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۸ به ۹ هزار و ۱۷۲ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۹ رسیده که حکایت از رشد ۹۳ درصدی کارمزد‌های دریافتی دارد.

نسبت مطالبات غیرجاری (NPL) نیز از حدود ۱۴.۷ درصد در سال ۱۳۹۸ به ۵.۶ درصد در سال گذشته رسیده که حاکی از توجه به بهداشت اعتباری در اعطای تسهیلات است.

در نهایت بانک اقتصادنوین با اقدامات و تحولات اساسی که از سال ۱۳۹۸ در این بانک آغازشده است، موفق شد روند رو به رشد خود را شتاب دهد و سود خالص ۶۰۵ میلیارد ریالی سال ۱۳۹۸ را به ۲۳ هزار و ۵۱۳ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۹ تبدیل کند؛ اتفاقی که کام تمامی سهامداران و سایر ذینفعان این بانک را شیرین کرد.


  • بیشتر بخوانید:
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"شغدیر" در مسیر پرداخت سود قرار گرفت

شرکت پتروشیمی غدیر به سهامداران سود پرداخت می کند.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "کنور" در ۸ روز آینده

مجمع عمومی شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۲برگزار می‌شود.
تقسیم سود ۲۲۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۲۲۰ تومانی در مجمع "لبوتان"

مجمع عمومی گروه صنعتی لبوتان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ برگزار شد.

"دابور" به افزایش سرمایه ۵۰ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت داروسازی ابوریحان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ برگزار شد.

"ولیز" سهامداران را دعوت کرد

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت لیزینگ ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: