کد خبر : ۲۴۲۹۱۲
در مجمع سالانه رقم خورد؛
۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴
مجمع سالانه ۱۳۹۹ شرکت فرآورش پتروشیمی بندرامام با حضور مدیران و رؤسای ارشد پتروشیمی بندرامام برگزار شد.

خواندن ۲ دقیقه

تولید بنزن در فرآورش پتروشیمی بندرامام ۶۲ درصد افزایش یافت


به گزارش بورس نیوز، مجمع سالانه ۱۳۹۹ شرکت فرآورش پتروشیمی بندرامام با حضور مدیران و رؤسای ارشد پتروشیمی بندرامام برگزار شد و در آن گزارشی از اقدام‌های انجام‌شده مؤثر بر تولید، تعمیرات و داخلی‌سازی ارائه شد.

براساس این گزارش، شرکت فرآورش پتروشیمی بندرامام موفق شد بخش عمده‌ای از تحریم‌های ظالمانه را بی‌اثر کند و بخش زیادی از فعالیت‌ها در حوزه دریافت خوراک و تولید حداکثری در واحد‌های تولیدی فرآورش بود.

در مدیریت فرآورش واحد‌های تولیدی همچون NF (۱.۲، ۳)، الفین و آروماتیک وجود دارد که بخش عمده تولید و اقتصاد پتروشیمی بندرامام را به خود اختصاص داده‌اند. یکی از مشکلات اصلی پتروشیمی بندرامام در این واحد‌های تولیدی دریافت خوراک بود که با تمهیدات اندیشیده‌شده آمار تولید رشد چشمگیری داشت.

اقدام‌های تأثیرگذار و کارشناسی از سوی متخصصان پتروشیمی بندرامام سبب تولید حداکثری برخی از محصولات شد. از این اقدام‌ها می‌توان به تزریق DPG به خوراک واحد آروماتیک و افزایش ۶۲ درصدی تولید بنزن، اصلاح سیستم BOG مخزن اتیلن واحد الفین (جلوگیری از ارسال اتیلن به مشعل که از ابتدای راه‌اندازی بندرامام وجود داشت)، تولید اقتصادی در واحد الفین با حداکثر مصرف خوراک اتان و کاهش ضایعات آن اشاره کرد.

در کنار این اقدام‌ها با یک برنامه‌ریزی از پیش مشخص شده تعمیرات اضطراری و به موقعی در واحد‌های NF۱، NF۲، الفین و پارازایلین و تعمیرات اساسی مشعل واحد NF پس از گذشت سال‌های متمادی انجام شد و تعویض خطوط مشعل واحد‌های بسپاران در این مجتمع پتروشیمیایی نیز نقش مؤثری در عملکرد این شرکت داشت.

پتروشیمی بندرامام در راستای دریافت خوراک و تولید با حداکثر ظرفیت، مقدمات و پروژه‌های لازم را برای دریافت اتان و گاز مایع از پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس را با نهایت دقت و سرعت انجام داد و توانست همه تنگنا‌های تولیدی مربوطه را به‌خوبی پشت‌سر گذارد، همچنین تعمیرات اساسی گسترده‌ای در نواحی ۳۰۰ و ۴۰۰ واحد آروماتیک انجام شد.

به‌منظور صیانت از محیط زیست ناحیه آمین در واحد NF۳ راه‌اندازی شد، همچنین به رعایت دستورعمل‌های ایمنی و حفاظت از تولید، خطوط و دستگاه‌های با ریسک بالای واحد‌های NF (۱.۲، ۳)، CF، الفین و آروماتیک شناسایی شدند و بخش عمده‌ای از اشکالات آن‌ها با فعال‌سازی گروه مدیریت دارایی‌های فیزیکی شرکت (Asset management) از جمله بازسازی ۱۲ مخزن در حال انجام است.

همچنین بازسازی بخش‌های آسیب‌دیده واحد آروماتیک در کوتاه‌ترین زمان در دستور کار قرار داد و در نخستین اقدام ناحیه ۱۰۰ این واحد در مدار تولید قرار گرفته و دیگر واحد‌ها نیز در حال راه‌اندازی است.

شایان ذکر است، یکی از نیاز‌های اصلی پتروشیمی بندرامام در راستای دریافت حداکثری گاز‌های همراه با نفت (NGL۳۲۰۰)، طراحی و راه‌اندازی واحد بازیافت اتان است و به‌زودی شاهد راه‌اندازی این واحد در مجتمع پتروشیمی بندرامام خواهیم بود.


  • بیشتر بخوانید:

۴ضلعی پتروشیمی‌های آروماتیکی/ آرامکو بزرگ‌ترین تهدید ایران

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "صبا " ۱۹۳ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صبا تامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "شستان" دست خالی از مجمع

مجمع عمومی عادی شرکت صنایع پتروشیمی گلستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ برگزار شد.
افزایش سرمایه ۱۱۳ درصدی

افزایش سرمایه ۱۱۳ درصدی "شرنگی" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنعتی و شیمیایی رنگین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ برگزار شد.
سهامداران حقیقی

سهامداران حقیقی "ساوه" بخوانند

شرکت سیمان ساوه زمان پرداخت سود به سهامداران حقیقی و حقوقی را تعیین کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: