کد خبر : ۲۴۳۰۴۱
در ماه گذشته؛
۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹
طی خرداد ماه سال جاری، ۳ میلیون و ۵۹۳ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۴۴۲ هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالا مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به اردیبهشت ماه به ترتیب رشد ۲۲ و ۸ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.

خواندن ۲ دقیقه

بورس کالا+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، طی خردادماه سال جاری، ۳ میلیون و ۵۹۳ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۴۴۲ هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالا مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به اردیبهشت ماه به ترتیب رشد ۲۲ و ۸ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد؛ نکته حائز اهمیت، شکسته شدن رکورد ارزش معاملات ماهانه بازار فیزیکی در تاریخ معاملات بورس کالا یعنی از سال ۱۳۸۶ تاکنون است.

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا، طی ماه گذشته میزبان معامله یک میلیون و ۸۱۶ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۲۵۱ زار میلیارد ریال بود.

در این تالار ۹۷۹ هزار و ۱۷۰ هزار تن انواع فولاد، ۵۵۰ هزار و ۲۸۰ تن سیمان، ۲۶ هزار و ۶۰ تن انواع مس، ۶۹۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۲۹ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۳۱ هزار و ۲۴۵ تن آلومینیوم، ۱۶۵ هزار تن سنگ آهن، ۳ هزار و ۲۰۵ تن روی، ۴۰۰ تن کک، ۶۰ هزار تن آهن اسفنجی، ۲۵۰ تن سرب و ۱۳ کیلوگرم شمش طلا از سوی مشتریان خریداری شد.

همچنین در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران نیز طی خرداد ماه افزون بر یک میلیون و ۷۴۰ هزار تن انواع کالا به ارزش ۱۸۷ هزار میلیارد ریال در دو بخش داخلی و صادراتی معامله شد.

دراین تالار بالغ بر ۴۹۲ هزار و ۳۹۳ تن انواع قیر، ۳۱۹ هزار و ۵۵۰ تن انواع مواد پلیمری، ۱۵۹ هزار و ۴۸۰ تن مواد شیمیایی، ۱۹ هزار و ۸۳۴ تن روغن و ۵۴۰ هزار و ۴۰۰ تن وکیوم باتوم به فروش رسید.

از دیگر کالا‌های معامله شده در این تالار می‌توان به دادوستد ۴۲ هزار و ۶۳۰ تن گوگرد، ۴۵۰ تن آرگون، ۵۵۰ تن عایق رطوبتی و ۱۵۷ هزار تن لوب کات اشاره کرد.

بازار فرعی بورس کالای ایران نیز طی مدت مذکور معامله ۶ هزار و ۳۱۶ تن انواع کالا را تجربه کرد.


  • بیشتر بخوانید:

۲۵۹ هزار تن سیمان در بورس کالا به فروش رسید

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل: