کد خبر : ۲۴۳۱۷۲
مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری فولاد مبارکه خبر داد:
۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۶
مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری فولاد مبارکه با اشاره به تولید ۲ میلیون و ۳۳ هزار تنی تختال در سه ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰ گفت: این رشد تولید برابر با ایجاد یک واحد فولادسازی در کشور است.

خواندن ۲دقیقه

فولاد مبارکه اصفهان+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، غلامرضا سلیمی، مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری فولاد مبارکه درباره موفقیت جدید تولید تختال در فولاد مبارکه اظهار کرد: فولاد مبارکه در سه ماه ابتدایی سال جاری به ترتیب ۷۰۰ هزار تن، ۶۹۶ هزار تن و ۶۳۶ هزار تن (در مجموع ۲ میلیون و ۳۳ هزار تن) تختال تولید کرده که در مقایسه با بهار ۹۹، رشد ۷.۳ درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: این افزایش ۷.۳ درصدی تولید در شرایطی محقق شده که تجهیز جدیدی اضافه نشده و تنها بهره‌وری نیروی انسانی بهبود یافته است. البته باید توجه داشت در خردادماه سال جاری با محدودیت‌های انرژی برق مواجه بودیم و به همین دلیل بیش از ۳۰۰ کوره ساعت توقف داشتیم. هزینه این توقف برای فولاد مبارکه تقریبا برابر با تولید ۴۰ هزار تن تختال بود؛ بنابراین با احتساب این زیان تولید، ظرفیت تولید فصلی فولاد مبارکه نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۷۰ هزار تن افزایش یافته است.

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه با اشاره به پاور آن (زمان روشن بودن تجهیزات) و پاور آف (زمان خاموش بودن تجهیزات) گفت: ما سعی کردیم پاورآف‌ها را مدیریت کنیم. افزایش آماده‌به‌کاری تجهیزات از اهمیت زیادی برخوردار است؛ بنابراین حفظ آماده‌به‌کاری ۱۰۰ درصدی تجهیزات در کنار حمایت‌های مدیران عالی شرکت یکی دیگر از نکات مهم و تأثیرگذار در این مسئله است.

سلیمی خاطرنشان کرد: افزایش فصلی بیش از ۱۷۰ هزار تنی تولید تختال در فولاد مبارکه، معادل ایجاد یک پلنت فولادی در سال است.

ارتقای چشمگیر کیفیت در محصولات تولیدی

قاسم خوشدل‌پور، مدیر ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه نیز ضمن اشاره به باتلاش وافر و عزم جزم همکاران ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم در سه‌ماهه اول سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» در عبور از مرز تولید ۲ میلیون تن تختال (۲۰۳۳۰۰۰ تن تختال) گفت: این مهم در حالی محقق شد که محدودیت انرژی در خردادماه به‌شدت در کاهش تولید مؤثر بود، ولی همکاران همدل و سربلند ناحیه با درایت و تدبیر لازم و حمایت واحد‌های مختلف پشتیبانی توانستند رکورد تولید خردادماه سال ۹۹ را تکرارکنند و از لحاظ کیفیت نیز ارتقای چشمگیری در محصولات تولیدی به‌وجود آمد.

وی همچنین از نقش حمایتی و پشتیبانی تیم مدیریت ارشد شرکت و همکاران واحد‌های پشتیبانی و همکاران سخت‌کوش ناحیه در تحقق جهش تولید و رفع موانع تولید صمیمانه تشکر کرد.

محمدعلی شفیعی، رئیس گروه فنی فولادسازی و ریخته گری مداوم نیز با اشاره به تولید ۲۰۳۳۰۰۰ تن تختال در سه ماه اول سال جاری گفت: این میزان در سال گذشته ۱۸۹۶۰۰۰ تن بود؛ بنابراین رشد بیش از ۷ درصدی داشته است.

وی افزود: با وجود همه محدودیت‌ها این موفقیت با حمایت مدیریت عالی سازمان و در سایه تلاش کارکنان خستگی‌ناپذیر ناحیه فولادسازی، با تعیین میکس مناسب از متالیک شارژ، مدیریت توقفات برنامه‌ریزی‌شده، افزایش تعداد ذوب در هر سکوئنس ریخته‌گری، کاهش حوادث تولیدی و حمایت واحد‌های پشتیبانی‌کننده به دست آمده است.

مصطفی حقانی، رئیس راهبری و تعمیرات جرثقیل‌ها و ترانسفرکار‌ها نیز با تبریک دستاورد جدید ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم در عبور از تولید ۲ میلیون تختال در سه‌ماهه اول سال جاری به مدیریت ارشد سازمان، مدیریت و همه کارکنان سخت‌کوش ناحیه، در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها»، گفت: یک بار دیگر غیور مردان فولاد مبارکه علی‌رغم همه مشکلات و موانع موجود در مسیر تولید، فعل «خواستن و توانستن» را به درستی و شایستگی صرف کردند و با استفاده از توان و اراده خستگی‌ناپذیر خود و با حمایت همه واحد‌های ستادی و پشتیبانی، گام بلند دیگری در راستای شکوفایی تولید و اقتصاد کشور برداشتند.

وی همچنین از همه همکاران، مخصوصا تیم راهبری و تعمیرات جرثقیل‌های سقفی ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم که در این دستاورد بزرگ نقش بسزایی داشته‌اند، تشکر و قدردانی کرد.


  • بیشتر بخوانید:

"فولاد" به مشتریان ورق سرد و تختال، "نه" نگفت

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"شغدیر" در مسیر پرداخت سود قرار گرفت

شرکت پتروشیمی غدیر به سهامداران سود پرداخت می کند.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "کنور" در ۸ روز آینده

مجمع عمومی شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۲برگزار می‌شود.
تقسیم سود ۲۲۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۲۲۰ تومانی در مجمع "لبوتان"

مجمع عمومی گروه صنعتی لبوتان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ برگزار شد.

"دابور" به افزایش سرمایه ۵۰ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت داروسازی ابوریحان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: