کد خبر : ۲۴۳۲۸۹
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت:
۰۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران بر اساس آمار تولید، تا پایان خردادماه سال جاری موفق به تولید ۷۵ هزار و ۵۷۹ تن کاتد مس شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از افزایش ۹.۵ درصدی برخوردار شده است.

خواندن ۲ دقیقه

فملی+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس اظهار کرد: شرکت مس همچنین در بهار سال جاری ۹۴ هزار و ۹۹۵ تن آند مس تولید کرده است.

وی افزود: همچنین مقایسه آمار تولید آند شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان‌دهنده افزایش ۳.۵ درصدی است.

به گفته سعدمحمدی تولید کنسانتره مس نیز در این دوره زمانی، رشد ۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده به‌طوری‌که شرکت مس تا پایان خردادماه ۳۲۲ هزار و ۸۰۱ تن کنسانتره مس تولید کرده است.

مدیرعامل شرکت مس در ادامه اظهار کرد: تا پایان خردادماه امسال تولید مس محتوی معدنی شرکت ملی صنایع مس ایران از مجتمع‌های مس سرچشمه، میدوک و سونگون، درمجموع ۷۸ هزار و ۷۲۹ تن بوده است که در برابر برنامه تعریف‌شده رشد ۵ درصدی داشته است.

سعدمحمدی با بیان این‌که کل استخراج شرکت مس در طی این بازه زمانی درمجموع ۵۲ میلیون و ۶۲۱ هزار تن بوده است، گفت: این میزان استخراج در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۵ درصدی را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به تولید محصول جدید اسید سولفوریک در کارخانجات شرکت مس اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۱۶ هزار و ۷۱ تن اسید تولید شده که ۳.۶ برابر تولید سال گذشته است.

سعدمحمدی در پایان به ثبت رکورد جدید در خردادماه امسال در مجتمع مس سرچشمه اشاره کرد و گفت: کارخانه ذوب سرچشمه در این ماه ۲۳ هزار و ۲۶ تن آند تولید کرده است که رکورد جدیدی در تاریخ این کارخانه محسوب می‌شود.


  • بیشتر بخوانید:

کاهش نزدیک به ۳ درصدی نرخ فروش کاتد مس

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "شپلی" تا ۴ روز آینده

مجمع عمومی شرکت پلی‌اکریل ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۶برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "مارون" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی مارون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار می‌شود.

"خفولا" در دهم ماه جاری به مجمع می‌رود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت خدمات فنی فولاد یزد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار خواهد شد.
تقسیم سود ۱۰۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۱۰۰ تومانی در مجمع "بساما"

مجمع عمومی شرکت بیمه سامان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: