کد خبر : ۲۴۳۲۹۷
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۰۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۷
کارشناس بازار سرمایه گفت: با کاهش صف فروش در نماد‌های کوچک از ۵ هزار میلیارد تومان به ۲ هزار میلیارد تومان به آرامی شاهد آزاد شدن نقدینگی در این نماد‌ها هستیم.

کاهش صف فروش نماد‌های کوچک به ۲ هزار میلیارد تومان

احسان خاتونی در گفت‌وگو با بورس نیوز با بیان اینکه تا حد زیادی روند سینوسی بازار طی شده اشت، اظهار کرد: ورود نقدینگی خرد طی چند روز متوالی به بازار، تضعیف فروشنده ها، ارائه گزارش‌های ماهانه و فصلی مناسبی که منجر به تعدیل P/E سهام شد در کنار برطرف شدن ابهام انتخابات موجب شد تا بازار به سمت رشد حرکت کند.

کارشناس بازار سرمایه افزود: رشد الاکلنگی بازار در برخی از روز‌ها و یا زیاد شدن عرضه‌ها، به دلیل پایین بودن معاملات و چرخش نقدینگی مابین صنایع است، در حال حاضر نقدینگی به حدی نیست که بتواند به صورت یکپارچه بازار را به حرکت در آورد.

وی با بیان اینکه به مرور وضعیت بازار سرمایه بهتر خواهد شد، گفت: برخی از نماد‌های کوچکی که بسته بودند در حال بازگشایی بدون دامنه هستند که این موضوع موجب می‌شود نقدینگی محبوس در نماد‌های کوچک آزاد شود.

خاتونی با بیان اینکه هنوز ۲ هزار میلیارد تومان صف فروش در نماد‌های کوچک وجود دارد بیان کرد: با کاهش صف فروش از ۵ هزار میلیارد تومان به ۲ هزار میلیارد تومان به آرامی شاهد آزاد شدن نقدینگی در این نماد‌ها هستیم.

کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: با خبر‌هایی که از برجام به گوش می‌رسد به نظر نمی‌رسد نرخ ارز روند کاهشی داشته باشد و همین موضوع موجب می‌شود نقدینگی بیشتری به بازار وارد شده و ارزش معاملات با رشد مواجه شود.

وی با بیان اینکه بازار فراموشکار است، تاکید کرد: اگر برای مدتی روند بازار به صورت مثبت ادامه داشته باشد به تدریج اعتماد به بازار بر خواهد گشت و حقیقی‌ها با بازار آشتی و سرمایه خود را وارد بازار خواهند کرد.


بیشتر بخوانید:

کوچ نقدینگی از صندوق‌های ثابت به بازار

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"شغدیر" در مسیر پرداخت سود قرار گرفت

شرکت پتروشیمی غدیر به سهامداران سود پرداخت می کند.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "کنور" در ۸ روز آینده

مجمع عمومی شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۲برگزار می‌شود.
تقسیم سود ۲۲۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۲۲۰ تومانی در مجمع "لبوتان"

مجمع عمومی گروه صنعتی لبوتان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ برگزار شد.

"دابور" به افزایش سرمایه ۵۰ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت داروسازی ابوریحان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: