کد خبر : ۲۴۳۳۱۹
۰۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۳
دولت انگلیس از صرافی معروف باینانس خواسته است تا سریعا به فعالیت های خود در این کشور خاتمه دهد.

خواندن ۲ دقیقه

درخواست دولت انگلیس از صرافی معروف برای خاتمه فعالیت بیت کوین

به گزارش بورس نیوز، سقوط قیمت بیت کوین به عنوان پیشتاز رمزارز‌ها باعث سقوط سایر کریپتوکارنسی‌ها شد و این روند با ورود رئیس بانک مرکزی انگلیس و موضع گیری صریح علیه بیت کوین تشدید شد.

پس از این اقدام بود که ایلان ماسک هم عقب نشینی کرد و فروش تسلا با بیت کوین را به حالت تعلیق درآورد، و هم اینکه دولت انگلیس ضربه دیگری به رمزارز‌ها وارده کرده است.

خبرگزاری رویترز نوشت که، سازمان تنظیم مقررات مالی انگلیس با صدور دستوری؛ از صرافی باینانس خواست تا در هرچه سریع‌تر به فعالیت در انگلیس خاتمه دهد و این کشور را ترک کند. همچنین به مشتریان این صرافی در انگلیس هشدار داده شده که کلیه مسیولیت‌های استفاده از این پلتفرم بر عهده خود آن‌ها است.

طبق دستورالعمل صادر شده توسط این سازمان انگلیسی به صرافی باینانس، این صرافی موظف است پیغامی با مضمون صرافی باینانس مجاز به انجام فعالیت در انگلیس نیست، را به کاربران انگلیسی نمایش دهد.

از صرافی باینانس درخواست شده تا اطلاعات مربوط به تراکنش‌های مشتریان انگلیسی خود را به نهاد‌های ناظر گزارش کند. در بیانیه نهاد انگلیسی آمده است که باینانس به طور جدی الزامات قانونی را نادیده گرفته و امنیت مالی کاربران خود را به خطر انداخته است. این صرافی در ماه‌های اخیر محبوبیت زیادی بین کاربران انگلیسی پیدا کرده و شمار افراد فعال در آن به میزان قابل توجهی افزایش یافته بود. صرافی باینانس قانون مصوب ماه ژانویه که کلیه صرافی‌های دیجیتالی را مکلف به ثبت نام در سامانه ارز‌های دیجیتالی و گزارش دهی‌های مشکوک به پولشویی می‌کرد، نادیده گرفته بود. پنج صرافی ارز‌های دیجیتالی در انگلیس تاکنون در این سامانه ثبت نام کرده اند.

نمایندگان مجلس ژاپن نیز با صدور اخطاریه‌ای به این صرافی اعلام کرده بودند فعالیت‌های آن در این کشور غیرقانونی است. در آمریکا هم مقامات وزارت دادگستری و اداره خدمات درآمدی از باینانس خواسته بودند اطلاعات مربوط به تراکنش‌های مشکوک به پولشویی و فرار مالیاتی را در اختیار آن‌ها قرار دهند.

تحریریه نوشت: حملات همزمان بانک‌های مرکزی و نهاد‌های مالی کشور‌های صنعتی به رمزارز‌ها نشان می‌دهد که رونق آتی این بازار‌ها با ابهام‌های جدی مواجه شده است و چه بسا پاییز زودهنگام این بازار‌های نوظهور فرارسیده باشد.


  • بیشتر بخوانید:
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "حفارس" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "رمپنا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت گروه مپنا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار خواهد شد.
سود ۴۰ ریالی در مجمع

سود ۴۰ ریالی در مجمع "ونیرو" تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری نیرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.

"میهن" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت بیمه میهن در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: