کد خبر : ۲۴۳۳۲۹
۰۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۰
بر اساس آمار ارائه شده توسط بهمن دیزل، تولید محصولات این شرکت در سه ماه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته شاهد رشد ۵۵ درصدی بوده است.

رشد ۵۵ درصدی تولید محصولات بهمن دیزل

به گزارش بورس نیوز،بر اساس آمار ارائه شده توسط بهمن دیزل، تولید محصولات این شرکت در سه ماه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته شاهد رشد ۵۵ درصدی بوده است.

عمده رشد تولید بهمن دیزل در سه ماه نخست سال ۱۴۰۰ در کامیونت شیلر صورت گرفته است که از تولید ۹۲ دستگاه در سال گذشته به ۲۳۶ دستگاه رسیده است.

در کنار رشد کامیونت شیلر، مینی باس پگاسوس دیگر محصول بهمن دیزل نیز شاهد رشد تولید ۶۶ درصدی بوده است. کامیونت ۶ تن NPR۷۵K همچنین با تولید ۶۰ دستگاه در سه ماه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته با رشد ۲۵ درصد همراه بوده است.

در حوزه تولید محصولات کاربری بهمن دیزل نیز با توجه به آمار ارائه شده، تولید در مقایسه با سال گذشته ۲۸۲ درصد افزایش یافته است.

در بخش کاربری سازی بیشترین سهم افزایش تولید به یخچالی و ایزوله با رشد ۶۱ درصدی اختصاص یافته است. سایر کاربری‌های بهمن دیزل در ۱۰ نوع متفاوت نیز از ۳۰ دستگاه در سال گذشته به ۶۳ دستگاه در سه ماه نخست سال جاری افزایش داشته است.

گزارش رشد تولید محصولات بهمن دیزل در حالی منتشر می‌شود که "محمد محمدی" مدیرعامل شرکت بهمن دیزل اردیبهشت ماه در نشست خبری از توسعه محصولات و تولید کامیون و کشنده در سال جاری خبر داد و گفت: دستیابی به داخلی سازی ۶۰ درصدی در شیلر، ارتقاء سطح کیفی محصولات، افزایش صد درصدی تولید و صادرات از اهداف امسال بهمن دیزل است.

محمدی از افزایش میزان داخلی سازی شیلر ۸ تن به ۴۰ درصد خبر داد و افزود: میزان داخلی سازی مینی‌باس پگاسوس نیز در حال حاضر ۴۱ درصد است که بر اساس هدف‌گذاری‌ها این میزان در سال جاری به ۵۰ درصد خواهد رسید.

مدیر عامل بهمن دیزل همچنین به افزایش ۵۰ درصدی کاربری سازی اشاره و اظهار کرد: در سال گذشته ۲۳ دستگاه خودروی آتش نشانی تولید کردیم و به سازمان آتش نشانی کشور تحویل دادیم و تنها شرکت دارای استاندارد یا گرید A در حوزه تولید این خودرو‌ها هستیم.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری علاوه بر افزایش تولید در بهمن دیزل شاهد افزایش سرمایه هم خواهیم بود، گفت: برنامه داریم تا خودرو‌های بهمن دیزل ارتقا ستاره کیفی داشته باشند و خودرو‌های ۴ ستاره، ۵ ستاره شوند. امسال ۲ خودروی جدید داریم که یکی کامیون است و در نیمه دوم سال جاری تولید می‌شود. در بخش کشنده نیز وارد می‌شویم و تولید این خودرو نیز در ۶ ماهه دوم انجام می‌شود.

رشد تولید محصولات بهمن دیزل در حالی عنوان می‌شود که وزارت صنعت، معدن و تجارت در گزارش جدید خود از رشد ۳۲ محصول از ۳۹ محصول منتخب صنعتی و معدنی در دو ماهه نخست امسال خبر داد.

بررسی آمار‌های رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از آن است که در دو ماهه امسال ۲۱۵ دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و ون و همچنین ۹۵۶ دستگاه کامیون، کامیونت و کشنده تولید شد که به ترتیب حاکی از افت ۳.۲ درصدی و رشد ۴۵.۵ درصدی در هم‌سنجی با پارسال است.


بیشتر بخوانید:

مینی‌بوس بهمن دیزل اولین ۵ ستاره کیفی را از آن خود کرد

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" زشگزا " در مسیر پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد به سهامداران سود پرداخت می کند.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود "وتعاون" از مهرماه

شرکت بیمه تعاون از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

" فاذر " مجددا به مجمع می رود

مجمع عمومی شرکت صنایع آذرآب در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ برگزار می‌شود.
مجمع

مجمع "صبا " ۱۹۳ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صبا تامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: