کد خبر : ۲۴۳۳۷۱
در گفت‌وگو با بورس نیوز عنوان شد:
۰۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲
کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه همانطور که کاهش قیمت دلار روی بورس اثر گذاشت با رشد قیمت نیز به روند صعودی بازار کمک کرده است، گفت: نظم نوین نقدینگی و گردش معاملات در بورس شکل گرفته است.

نظم نوین نقدینگی و گردش معاملات در بورس

حسین اسدی نیا در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره رشد دلار و تاثیر آن بر بورس اظهار کرد: قیمت دلار در کشور از این نشات می‌گیرد که آیا به راحتی می‌توانیم به منابع حاصل از فروش نفت دسترسی یابیم یا خیر و این دسترسی به روابط بین‌الملل کشور مرتبط است بنابراین زمانی که مشکلاتی در مذاکرات وین به وجود می‌آید روی نرخ دلار اثر می‌گذارد، به نظر می‌رسد این افزایش نرخ موقتی باشد.

کارشناس بازار سرمایه افزود: از نظر تکنیکالیست‌ها، ۲۴ تا ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان محدوده سقف دلار بوده اما؛ نرخ دلار بالای این عدد تثبیت شده بنابراین یک رشد موقت خواهیم داشت.

وی گفت: به نظر می‌رسد این رشد موقتی باشد و با بازگشت روند مثبت به مذاکرات برجام قیمت کاهش یابد، نکته مهم این است که این روند احساسی دلار است.

اسدی نیا بیان کرد: متاسفانه دلار از ساختار مشکل دار اقتصاد و بازار کشور شکل می‌گیرد و به دلیل اینکه اساسا در اقتصاد کار مثبتی صورت نمی‌گیرد، منطقا دلار همیشه رو به بالا خواهد بود.

کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: به دلیل نظم و انضباط نداشتن مالی دولت، در کشور با کسری بودجه مواجه هستیم که منشا اصلی رشد قیمت دلار است.

وی با اشاره به رشد بورس تصریح کرد: همانطور که کاهش قیمت دلار روی بورس اثر گذاشت با رشد قیمت نیز به روند صعودی بازار سرمایه کمک کرده است، اما در کنار آن گزارش‌های منتشر شده توسط شرکت‌ها نیز در روند رشد بورس موثر بوده است، اما متاسفانه سهامداران توجه زیادی به انتشار گزارش‌ها در کدال ندارند.

اسدی نیا با شاره به تورم اعلامی خردادماه گفت: گزارش تورمی که برای خردادماه منتشر شد رقم بالا و رو به رشدی بود، بازار سرمایه به حدی باهوش است که از قبل به این موضوع رسیده بود بنابراین سرمایه‌گذاران به سمت خرید در بازار حرکت کردند.

کارشناس بازار سرمایه گفت: نکته‌ای که طی مدت اخیر باید به آن توجه کرد این است که با ۵ هزار میلیارد تومان ارزش معاملات، بازار متعادل و با ۷ هزار میلیارد تومان، بازار مثبت می‌شود که می‌توان از آن به عنوان نظم نوین نقدینگی و گردش معاملات در بورس نام برد.


  • بیشتر بخوانید:

سایه سنگین دلار در رشد بورس

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"شغدیر" در مسیر پرداخت سود قرار گرفت

شرکت پتروشیمی غدیر به سهامداران سود پرداخت می کند.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "کنور" در ۸ روز آینده

مجمع عمومی شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۲برگزار می‌شود.
تقسیم سود ۲۲۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۲۲۰ تومانی در مجمع "لبوتان"

مجمع عمومی گروه صنعتی لبوتان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ برگزار شد.

"دابور" به افزایش سرمایه ۵۰ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت داروسازی ابوریحان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: