کد خبر : ۲۴۳۵۴۶
رئیس سازمان بورس گفت:
۱۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۶
رئیس سازمان بورس گفت:در حال حاضر و در مرحله نخست فعلا صدور موافقت اصولی‌ها در سامانه مورد پیگیری قرار گرفته است.

خواندن ۲ دقیقه

انجام همه خدمات بازار سرمایه به شکل الکترونیکی به زودی

به گزارش بورس نیوز، محمدعلی دهقان دهنوی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن بررسی سامانه‌های جدید رونمایی شده در سازمان بورس اظهار کرد: یکی از مهمترین موضوعات هر سازمانی که ادعای شفافیت و خدمت رسانی دارد، قابل مشاهده بودن خدمات آن بوده، زیرا تا زمانی که فعالیت‌های هر سازمانی در معرض دید و قضاوت مردم نباشد، نمی‌توان ادعای شفافیت برای آن داشت.

وی افزود: در همین راستا سازمان بورس طی ماه‌های اخیر دو گام بزرگ برداشته؛ در گام نخست به انتشار صورت‌های مالی سازمان بورس پرداخته شد که مورد مطالبه افراد زیادی بود. اکنون نیز و در گام دوم رونمایی از سامانه «پنجره واحد خدمات نوین بازارسرمایه» اقدامی در همین راستاست.

دهقان دهنوی ادامه داد: سامانه صدور مجوز‌ها به شکلی است که متقاضی از لحظه نخست و زمانی که درخواست خود را در سامانه ثبت می‌کند، می‌تواند مسیر انجام درخواست خود را در سازمان رصد کند و دریابد که چه اموری بر روی این درخواست انجام شده و چه کار‌هایی با چه طول زمانی باقی مانده است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به طولانی بودن انجام فرآیند درخواست‌ها در گذشته، خاطرنشان کرد: امروز افراد با مراجعه به سامانه و پیگیری فرایند درخواست خود می‌توانند به خوبی از روند انجام کاریشان مطلع شوند. این موضوع خود، ابزاری برای سازمان بورس و اوراق بهادار محسوب می‌شود تا عملکرد پرسنل را با این سامانه ارزیابی و متوجه مشکلات و نقاط ضعف شود.

وی در خصوص سامانه «پنجره واحد فیزیکی» بیان کرد: این سامانه که یکی از سامانه‌های رونمایی شده است در تهران مستقر بوده و بیشتر به افرادی که در پایتخت به دنبال پیگیری درخواست خود هستند کمک می‌کند تا به جای مراجعه به نهاد‌های مختلف، تنها به یک محل برای پیگیری کارشان و البته با تعداد دفعات کمتر مراجعه کنند.

 دهقان دهنوی تصریح کرد: تمامی افراد در سراسر کشور می‌توانند از سامانه «پنجره واحد الکترونیکی» به طور غیر حضوری استفاده کنند. در گذشته افرادی که در سازمان برای صدور مجوز در خواست می‌دادند مجبور بودند درخواست‌های خود را به سازمان بورس واوراق بهادار پست کنند و نماینده آنها به پیگیری امور مربوط بپردازد؛ اما اکنون و با ایجاد سیستم احراز هویتی که در سامانه قرار دارد از همه این مراحل بی نیاز شدیم و با حذف کاغذ، درخواست‌ها را به طور کاملا الکترونیکی بررسی می‌کنیم.

رئیس سازمان بورس گفت: در حال حاضر و در مرحله نخست فعلا صدور موافقت اصولی‌ها در سامانه مورد پیگیری قرار گرفته است. به زودی صدور مجوز تاسیس و تمدید نیز اضافه خواهند شد. این سامانه در حال توسعه و اتصال به اداره ثبت است تا خدمات ثبتی نیز به طور الکترونیکی انجام شود؛ در ادامه نهاد‌های مالیات، پست و روزنامه رسمی نیز به این سامانه وصل می‌شوند تا همه خدمات بازار سرمایه به شکل الکترونیکی در همه نقاط کشور در دسترس مردم قرار بگیرد.


  • بیشتر بخوانید:

واریز سود سهام عدالت تا چند روز آینده

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "شپلی" تا ۴ روز آینده

مجمع عمومی شرکت پلی‌اکریل ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۶برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "مارون" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی مارون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار می‌شود.

"خفولا" در دهم ماه جاری به مجمع می‌رود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت خدمات فنی فولاد یزد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار خواهد شد.
تقسیم سود ۱۰۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۱۰۰ تومانی در مجمع "بساما"

مجمع عمومی شرکت بیمه سامان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: