مدیرعامل رایتل:
۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۴
مدیرعامل رایتل گفت: فضای مجازی آنقدر گسترده شده که دیگر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را نمی‌توان عملا تنها متولی آن دانست.

خواندن ۲ دقیقه

مدیرعامل رایتل+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، یاسر رضاخواه، مدیرعامل رایتل درباره درخواستش از وزیر هفتم ارتباطات و فناوری اطلاعات برای حوزه فعالیت اپراتور‌ها اظهار کرد: فضای کسب‌وکار اپراتور‌ها آنقدر حساسیت برانگیز شده و جنبه امنیتی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و… در آن زیاد شده که نفوذ نهاد‌های بالادستی مانند شورای مجازی، مجلس، قوه قضائیه روی آن بالا رفته و خیلی وزارتخانه در این حوزه سیاست گذار نیست و بیشتر مجری است.

وی معتقد است همانگونه که وزیر فعلی تلاش کرد تا پتانسیل‌های این فضا را نشان دهد، وزیر بعدی نیز باید پتانسیل‌های این فضا را به نمایش درآورد تا نگاه امنیتی به فضای مجازی کمرنگ شود.

رضاخواه در خصوص افزایش تعرفه خدمات همراه و ثابت توضیح داد: در بحث تعرفه، چون بحث چالش‌برانگیزی است فکر نمی‌کنم وزارتخانه آینده بتواند به سرعت در این زمینه کاری انجام دهد؛ اما در بخش فرکانس‌ها یکی از انتظاراتی که از هفتمین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌رود این است که زمینه همکاری بین اپراتور‌ها را فراهم کند، چرا که نگاه غالب در حوزه اپراتور‌ها نگاه انحصارگرایی است.

به باور مدیرعامل رایتل باید وزارت ارتباطات دولت سیزدهم سیاست‌هایی در نظر بگیرد تا اپراتور‌ها از فضا‌های یکدیگر استفاده کنند و در عین رقابت، توسعه حوزه به نفع کاربر و صنعت موبایل تمام شود.

ایجاد تحول دیجیتال

مدیرعامل رایتل همچنین معتقد است به جز تمام این‌ها اولویت اصلی که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم باید در دستور کار قرار دهد ایجاد زمینه تحول دیجیتال در صنایع اصلی کشور است.

به باور وی صنعت ICT خلاصه شده در بحث محتوا در فضای مجازی و پیام‌رسان‌ها نیست؛ بلکه اصل اقتصاد فضای مجازی امروز حوزه اینترنت اشیاء، هوشمندسازی در صنایع اصلی کشور مانند حمل ونقل، سلامت، انرژی، آموزش و… است.

رضاخواه تاکید می‌کند که با استفاده از تحول دیجیتال علاوه بر اینکه اقتصاد کشور درون‌زا خواهد شد، حجم زیادی ارزش اقتصادی نیز ایجاد خواهد شد.

وی در این زمینه گفت: در حال‌حاضر صنایع اصلی کشورمان نیاز به تحول دیجیتال دارند، چون بهره‌وری در آن‌ها کم است و ورشکستگی در آن‌ها بالا رفته است.

مدیرعامل رایتل ادامه داد: متاسفانه هم صنایع ما اعتقادی به استفاده از ابزار‌های تحول دیجیتال در صنایع خود ندارند و هم آموزش لازم در این زمینه را ندیده‌اند. پس نقش کلیدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌تواند هماهنگ‌سازی بین اجزای مختلف این اکوسیستم از تولید‌کننده گرفته تا ایجاد کننده پلتفرم و زیرساخت‌های ارتباطی باشد.


  • بیشتر بخوانید:

سبقت درصد‌های رشد از سال ۹۹

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"شغدیر" در مسیر پرداخت سود قرار گرفت

شرکت پتروشیمی غدیر به سهامداران سود پرداخت می کند.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "کنور" در ۸ روز آینده

مجمع عمومی شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۲برگزار می‌شود.
تقسیم سود ۲۲۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۲۲۰ تومانی در مجمع "لبوتان"

مجمع عمومی گروه صنعتی لبوتان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ برگزار شد.

"دابور" به افزایش سرمایه ۵۰ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت داروسازی ابوریحان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: