کد خبر : ۲۴۳۷۱۷
۱۵ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۵
مسوول برق‌های غیرمجاز و پیشگیری از سرقت تجهیزات شبکه توزیع برق کردستان گفت: ۲۶۴ دستگاه ماینر (ارز دیجیتال) و ۷۶ دستگاه پاور غیرمجاز با همکاری مراجع قضایی و انتظامی در استان کشف و ضبط شد.

خواندن ۲ دقیقه

کشف ماینر در لرستان+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز،  پیمان زارعی، مسوول برق‌های غیرمجاز و پیشگیری از سرقت تجهیزات شبکه توزیع برق کردستان گفت: ۲۶۴ دستگاه ماینر (ارز دیجیتال) و ۷۶ دستگاه پاور غیرمجاز با همکاری مراجع قضایی و انتظامی در استان کشف و ضبط شد.

وی به مصرف تقریبی هر دستگاه ماینر اشاره کرد و افزود: میزان برق مصرفی این تعداد ماینر کشف شده به حدود ۹۰۰ کیلو وات می‌رسد که معادل مصرف برق حدود ۶۰۰ واحد مسکونی در سال است.

وی ادامه داد: با توجه به عدد به دست آمده می‌توان دریافت که استخراج غیرقانونی رمز ارز‌ها چه لطمه‌های جبران ناپذیری به شبکه‌های توزیع برق استان می‌رساند و باعث کمبود برق و خاموشی‌های پی در پی و صدمه به تجهیزات و وسایل برقی مشترکین می‌شود.

مسوول برق‌های غیرمجاز و پیشگیری از سرقت تجهیزات شبکه توزیع برق کردستان عنوان کرد: در حال حاضر میزان انرژی موردنیاز برای استخراج یک واحد بیت کوین بیش از ۳۰۰ مگاوات ساعت است در همین راستا شرکت توزیع نیروی برق کردستان با همکاری مراجع قضایی و انتظامی و با برنامه ریزی‌های مدون و گشت‌های محسوس و نامحسوس سعی بر کشف تمام ماینر‌های غیرمجاز در استان را دارد.

وی اضافه کرد: با کشف و ضبط این دستگاه‌ها با مشترکین متخلف برابر قانون برخورد‌های جدی توسط مراجع قضایی می‌شود و علاوه بر قطع برق و اعمال جریمه‌های سنگین برای آنها، وصل برق منوط به پرداخت جریمه خواهد بود.

زارعی گفت: تاکنون قریب به ۸۰۰ دستگاه ماینر غیرمجاز کشف و ضبط شده که معادل قریب به ۲ هزار و ۵۰۰ کیلووات برق مصرفی در استان است.


  • بیشتر بخوانید:

مجلس طرحی برای ساماندهی رمزارزها ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "وپاسار" آغاز شد

بانک پاسارگاد برنامه پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسازان" در هفته آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت غلتک سازان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "ما" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه ما در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار می‌شود.

"فملی" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.