کد خبر : ۲۴۴۱۰۴
با اعلام شرکت ملی نفت ایران؛
۲۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۳
شرکت ملی نفت ایران قیمت فروش رسمی همه گرید‌های نفتی خود به مقصد آسیا در ماه میلادی آینده را ۷۵ تا ۸۰ سنت در هر بشکه نسبت به جولای افزایش داد.

شرکت ملی نفت ایران+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، شرکت ملی نفت ایران قیمت فروش گرید‌های نفتی سبک و سنگین خود را هر یک به میزان ۸۰ سنت در هر بشکه نسبت به جولای افزایش داد و به ترتیب دو دلار و ۴۰ سنت و یک دلار و ۳۰ سنت بالاتر از نرخ قیمت پایه منطقه‌ای عمان/دوبی در آگوست تعیین کرد.

همچنین قیمت نفت فروزان را ۷۵ سنت در هر بشکه افزایش داد و یک دلار و ۳۵ سنت بالاتر از قیمت پایه منطقه تعیین کرد. قیمت نفت سروش برای فروش در آگوست هم ۸۰ سنت در هر بشکه افزایش یافت.

عربستان سعودی هفته گذشته پس از این که مذاکرات اوپک پلاس درباره افزایش تولید نفت بدون نتیجه ماند، قیمت فروش نفت در ماه آگوست برای خریداران از آسیا گرفته تا آمریکا را افزایش داد.

شرکت آرامکوی سعودی قیمت فروش رسمی نفت به آسیا که بازار اصلی این شرکت است را برای گرید نفتی سبک عرب لایت به میزان ۸۰ سنت افزایش داد و دو دلار و ۷۰ سنت در هر بشکه بالاتر از قیمت پایه منطقه‌ای تعیین کرد. این بزرگترین افزایش ماه به ماه از ژانویه بود و نشان می‌دهد که این غول نفتی با وجود کمبود عرضه در بازار، تولیدش را ماه آینده افزایش نخواهد داد.

بهای معاملات نفت و بازار‌های فیزیکی با پیشرفت نرخ واکسیناسیون که به بهبود تقاضا کمک کرده، افزایش پیدا کرده است. فروپاشی مذاکرات اوپک پلاس به معنای آن است که محدودیت تولید فعلی در اوت بدون تغییر می‌ماند و به کمبود شدیدتر عرضه در بازار منجر می‌شود.


  • بیشتر بخوانید:

بهای نفت برنت با کاهش ۴ سنتی در هر بشکه

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
انتخاب هیات مدیره جدید

انتخاب هیات مدیره جدید "شسپا" در مجمع

مجمع عمومی شرکت نفت سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار شد.

"نبروج" مجددا مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نساجی بروجرد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۵برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع "شتولی" ۱۰ روز دیگر برگزار می‌شود

مجمع عمومی عادی شرکت تولی پرس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "پترول" به گوش می رسد

مجمع عمومی گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "تاصیکو" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: