کد خبر : ۲۴۴۱۳۷
پیش‌گشایش؛
۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۵
تصور از آخرین روز معاملاتی هفته جاری بدین گونه است که بازار قرمز چاشنی صبحانه بورسی‌ها خواهد بود اما؛ با گذشت زمان ورق به نفع سهامداران بازمیگردد و بورس می‌تواند متعادل مثبت هفته را به پایان برساند.


به گزارش بورس‌نیوز، روز معاملاتی گذشته را شاید بتوان روز جنگ کوچک نام‌گذاری کرد و الاکلنگ‌بورسی‌ها آنقدر بالا پایین کرد تا خط‌روند تحلیلگران بسوزد!

تجربه عظیم روز سه‌شنبه نشان داد که گرچه بلوغ سهامداران درحال تکمیل شدن است اما؛ هنوز هیجان جوانی باعث اتخاذ تصمیم‌های زودگذر نیز می‌شود.

سهامداران در چنین برهه‌ای گویا شرایط کارآموزی را طی می‌کنند که چگونه باید پرتفو چینی کنند تا از گزند تیر‌های رها شده از کمان حقوقی‌ها در امان بمانند و‌سهم‌های پیشروی بازار را هم شکار کنند

 

۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۷:۵۵

خوشا برجامی که دلارش، تو‌باشی

نوسان درجا دلار آنقدر برای اهالی بازار‌های سرمایه‌ای عجیب بود که این ماندگاری را کف‌سازی جدید دلار تلقی می‌کردند، ولی اخبار مثبت برجامی زمانی که در حیابان منوچهری بیچید، حجم فروش آنچنان بالا رفت که دلار پس از مدت‌ها یک پله از نرخ خود پایین آمد.

البته شاید کمیجانی بانک‌مرکزی جای کلید قفل بازار دلار را بهتر از رئیس قبلی بداند، زیرا دلار نیمایی این روز‌ها در اوج عرضه بوده و تقاضا را چنین پذیرایی می‌کند که گویا عروس پاگشا کرده است!

دلار این روز‌ها به محدوده ۲۴هزار و ۵۸۰ تا ۲۴ هزار و ۷۸۰ در بین معامله‌گران دست به دست می‌شود و گپ مثبت ۶۹میلیون دلاری در بازار، کاملا به نفع جیب مردم عادی شده است.

نگاهی به شاخص دلار نیز اینگونه دلالت داشته که پیشرفت‌های مدنظر فدرال رزرو عملیاتی نشده و دلار تنها ۰.۳۲درصد تکان خورد.

۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۷:۵۴

 

ترس از خودزنی اوپکی‌ها

امارات و عربستان با سوتفاهمی که پیش از آغاز مذاکرات اوپک رخ داده بود با کینه عربی و خنجری تیز روبه‌روی هم نشستند و دیگر اوپکی‌ها نیز هرچه برای حل این اختلاف کردند، کارساز نبوده و الان نگرانی درخصوص آزادسازی مستقل نفت‌خام بیش از پیش بر این اجلاس سایه انداخته و کدخدایی در اوپک برای بزرگی کردن وجود ندارد.

نرخ جهانی نفت‌خام در روز معاملاتی گذشته به‌واسطه نوسان‌گیران رشد ۰.۸۵درصدی را گرفت تا این صعود ناشی از حرکت دست به عصای معامله‌گران طلای سیاه باشد.

۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۷:۵۳

بی‌ثباتی بازارها، زردی طلا را جلا داد

در مقابل بازار‌های جهانی دلار و نفت، انس طلا رشدی در محدوده ۶.۵واحدی را گرفت چراکه نوسان بازار‌هایی همچون نفت، کامودیتی و سرمایه و حتی رمزارز‌ها باعث شده تا معامله‌گران سنتی، کماکان نذر خود را به‌پای طلا بریزند تا امنیت دارایی خود را حفظ کنند.

دربازار ایران نیز نرخ سکه به ۱۰میلیون ۶۰۰هزارتومان رسید تا تنفس سکه در بازارها، به چشم آید.

 

۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۷:۵۲

از شرق تا غرب

دشمنان دیروز و رفقای امروز، این‌روز‌ها رشد و مسیر صعودی را با یکدیگر طی می‌کنند و NIKKEI در حدود ۱۵۰ واحد و بورس شانگ‌های بیش از ۱۸.۵واحد رشد را روی تابلوی خود به ثبت رساندند.

در وال‌استریت که گام بگذارید، گرد غبار دلار و شایعات روی صورت معامله‌گران موج می‌زند، زیرا Dow ۵۱واحد ریزشی را تجربه کرد که کمتر کسی انتظار آن را داشت.

۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۷:۵۱

یک‌گام عقب‌نشینی تلخ بیت‌کوین

بیت‌کوین دیگر ۳۳هزاردلاری نیست و سک پله عقب‌نشست و داده‌های صرافی‌ها نیز حاکی از آن بوده که معامله‌گران، فعلا فرار را بر قرار ترجیح داده‌اند.

چینی‌ها که این روز‌ها سختگیرانه‌تر در فکر حفظ و ارتقای یوآن هستند، محدودیت‌ها را سختگیرانه‌تر کرده است.
مدیرعامل Avanti: اعمال محدودیت‌های فدرال رزرو در حوزه ارز‌های دیجیتال آغاز شده است!

۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۷:۵۰

بازار امروز نوبت کیست

سهامداران عزیز باید توجه داشته باشند که بررسی سهم‌های موجود در بازار حکایت از آن داشته که سرمایه‌گذاران ارزندگی نرخ سهم‌ها را دلیل کوچ خود می‌دانند.

بازار روز سه‌شنبه به این موضوع کاملا اشاره داشت که نقدینگی به سهم‌های منفی دست می‌گذاشت و اتفاقا مزاج نقدینگی با مثبت‌ها مانند ویار پابه‌ماه‌ها بود؛ این موضوع نشان‌دهنده این موضوع بوده که بازار به نقطه ارزندگی قیمتی رسیده که نقدینگی کوچ به‌سهم‌های کوچک را به خروج از بازار ترجیح داده است.

تصور از آخرین روز معاملاتی هفته جاری بدین گونه است که بازار قرمز چاشنی صبحانه بورسی‌ها خواهد بود اما؛ با گذشت زمان ورق به نفع سهامداران بازمیگردد و بورس می‌تواند متعادل مثبت هفته را به پایان برساند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "صبا " ۱۹۳ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صبا تامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "شستان" دست خالی از مجمع

مجمع عمومی عادی شرکت صنایع پتروشیمی گلستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ برگزار شد.
افزایش سرمایه ۱۱۳ درصدی

افزایش سرمایه ۱۱۳ درصدی "شرنگی" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنعتی و شیمیایی رنگین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ برگزار شد.
سهامداران حقیقی

سهامداران حقیقی "ساوه" بخوانند

شرکت سیمان ساوه زمان پرداخت سود به سهامداران حقیقی و حقوقی را تعیین کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: