کد خبر : ۲۴۴۳۵۹
۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۵
نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد با وجود این که بازار با مقاومت شدیدی در میانگین قیمت ۵۰ روزه روبرو شده، اما اکثر تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران خُرد انتظار دارند روند افزایشی طلا در هفته جاری ادامه پیدا کند.

خوش‌بینی به دورنمای قیمت طلا

به گزارش بورس نیوز، نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد با صعود اونس طلا به بالاترین رکورد یک ماه اخیر در اواسط هفته گذشته، خوش بینی بالایی در میان تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران خُرد وجود دارد.

بسیاری از تحلیلگران همچنان پیش بینی می‌کنند رشد فشار‌های تورمی به سطوح کم سابقه، از قیمت طلا پشتیبانی خواهد کرد. با وجود تهدید تورم بالاتر، بانک مرکزی آمریکا همچنان تاکید دارد تورم بالاتر موقتی است و سیاست پولی انبساطی این بانک مرکزی برای آینده قابل پیش بینی ادامه خواهد یافت.

آدریان دی، رییس شرکت مدیریت دارایی آدریان دی به کیتکونیوز گفت: نسبت به دورنمای قیمت طلا خوش‌بین مانده است، زیرا این فلز ارزشمند در شرایطی که بانک‌های مرکزی جهان اعتبارشان را در بازار‌های مالی از دست می‌دهند، یک دارایی ارزشمند می‌ماند. سرمایه گذاران بیشتر و بیشتری به بانک مرکزی آمریکا و سایر بانک‌های مرکزی اعتمادی ندارند و دریافته اند که تورم از آنچه که بانک مرکزی آمریکا در ابتدا مدعی شده بود، قویتر و پایدارتر است.

خوش بینی به دورنمای طلا پس از اظهارات جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا در برابر کنگره ایجاد شده است.

وی گفت: اگرچه تورم ممکن است در چند ماه آینده بالاتر رود، اما مقامات بانک مرکزی همچنان تورم را موقتی می‌دانند. وی خاطرنشان کرد هنوز با شرایط اقتصادی که باعث تغییر سیاست پولی شود، فاصله داریم.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت، ۱۶ نفر شرکت کردند که از میان آن‌ها ۹ نفر معادل ۵۶ درصد به افزایش قیمت طلا رای دادند. سه نفر معادل ۱۹ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند و چهار نفر معادل ۲۵ درصد نظری نداشتند.

در این بین، ۸۳۶ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران خُرد شرکت کردند که از میان آن‌ها ۵۵۶ نفر معادل ۶۷ درصد به افزایش قیمت طلا و ۱۴۴ نفر معادل ۱۷ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند در حالی که ۱۳۶ نفر معادل ۱۶ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی قبلی، اکثر تحلیلگران و سرمایه گذاران قیمت بالاتر طلا را پیش بینی کرده بودند. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا با ۱۴ دلار معادل ۰.۸ درصد کاهش، در ۱۸۱۵ دلار بسته شد، اما برای کل هفته حدود ۰.۲ درصد افزایش نشان داد که چهارمین رشد هفتگی متوالی این فلز ارزشمند بود.

مارک چندلر، مدیرکل شرکت بانوک برن گلوبال فارکس اظهار کرد: اگرچه تصور می‌کند که قیمت طلا به اوج خود رسیده، اما انتظار دارد این فلز ارزشمند در آینده نزدیک نیروی کافی برای تست مجدد مقاومت در سطح ۱۸۵۰ دلار پیدا کند.


  • بیشتر بخوانید:

افزایش قیمت طلا تحت تاثیر تضعیف ارزش دلار

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "شپلی" تا ۴ روز آینده

مجمع عمومی شرکت پلی‌اکریل ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۶برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "مارون" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی مارون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار می‌شود.

"خفولا" در دهم ماه جاری به مجمع می‌رود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت خدمات فنی فولاد یزد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار خواهد شد.
تقسیم سود ۱۰۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۱۰۰ تومانی در مجمع "بساما"

مجمع عمومی شرکت بیمه سامان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: