کد خبر : ۲۴۴۵۳۱
بهترین و بدترین عملکرد صندوق‌های مختلط را بشناسید؛
۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰
ارزش صندوق‌های مختلط در آخرین هفته تیرماه حاکی از آن بوده که ارزش این صندوق‌ها باردیگر درب خروج را به نقدینگی نشان داد تا با خروج ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان دیگر، ارزش صندوق‌های مختلط به ۲ هزار و ۸۷۸ میلیارد تومان برسد.

۲۵.۵ میلیارد دیگر پَر کشید!

به گزارش بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط پرداخته شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق ها، بازدهی هفتگی، ماهیانه، فصلی و بازدهی یک ساله آن‌ها اشاره نمود. همچنین میزان تغییر در ارزش صندوق طی یک هفته اخیر ارائه شده است.

۲۵.۵ میلیارد دیگر پَر کشید!

ارزش صندوق‌های مختلط در آخرین هفته تیرماه حاکی از آن بوده که ارزش این صندوق‌ها باردیگر درب خروج را به نقدینگی نشان داد تا با خروج ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان دیگر، ارزش صندوق‌های مختلط به ۲ هزار و ۸۷۸ میلیارد تومان برسد.

ارزندگی صندوق‌ها مانند کوه یخی بود که فعلا در حال آب شدن است و شکستن مقاومت ۳ هزار میلیارد تومانی برای آن تبدیل به آرزو شده است.

بهترین عملکرد هفتگی متعلق به صندوق مشترک نواندیشان با ۶.۲۷  درصد بازدهی مثبت است. ضعیف‌ترین بازدهی نیز مربوط به صندوق تجربه ایرانیان با ۱.۱۲ درصد منفی است.

بهترین عملکرد یک ماهه را هم نصیب صندوق مشترک مدرسه کسب و کار صوفی رازی با بازدهی ۱۲.۵۳ درصد مثبت داشته و ضعیف‌ترین عملکرد ماهیانه را نیز تجربه ایرانیان با ۹.۹۴ درصد بازدهی منفی داشته است.

بهترین عملکرد سه ماهه را نیز مشترک مدرسه کسب و کار صوفی رازی با ۱۱.۶۹  درصد داشته و پس از آن صندوق توسعه ممتاز با ۱۱.۱۳ درصد قرار گرفته و از سوی دیگر، ضعیف‌ترین عملکرد نیز همچنان متعلق به تجربه ایرانیان با ۱۱.۱۶ درصد بازدهی منفی است.

بهترین عملکرد یک ساله را پاداش سهامداری توسعه یکم و یکم نیکوکاری آگاه و مشترک آسمان خاورمیانه به ترتیب با ۲۰.۴۶درصد، ۱۹.۱۹درصد و ۱۱.۶۵درصد داشته‌اند و ضعیف‌ترین عملکرد یک ساله را نیز صندوق جسورانه فناوری بازنشستگی با ۶۶.۷۰ درصد منفی و نواندیشان با ۳۰.۳۸ درصد بازدهی منفی داشته است.


  • بیشتر بخوانید:

«تجربه ایرانیان» یا تجربه تلخ صندوق‌های مختلط

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
در شرایط کنونی اگر دولت جدید و بانک مرکزی حمایت جدی از بورس نکند وضعیت صندوق ها و سهامداران حقیقی شرکت ها از اینی که هست بدتر خواهد شد!!
پاسخ ها
ناشناس
Germany
۱۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
به نظرم بهترین اقدامی که دولت آقای رئیسی میتونه در رابطه با بورس در چند روز آتی (تغییر تحول دولت روحانی با دولت جدید) انجام بده صرفا حمایت از بازاره نه چیز دیگر. در صورتیکه در روزهای باقیمانده اقدامی صورت نگیره و نسبت به روند بازار بی تفاوت باشن قطعا هزینه های بیشتری به دولت جدید تحمیل خواهد شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سود ۳۰۰ تومانی در جیب سهامداران

سود ۳۰۰ تومانی در جیب سهامداران " سپید "

مجمع عمومی شرکت سپید ماکیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود " رانفور " از اول مهرماه

شرکت خدمات انفورماتیک اززمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
سهامداران

سهامداران " رکیش " به مجمع دعوت شدند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارت اعتباری ایران کیش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۲برگزار می‌شود.
مجمع

مجمع " سخواف " سودی نداشت

مجمع عمومی شرکت سیمان مجد خواف در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: