کد خبر : ۲۴۵۲۶۱
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۴
کارشناس بازار سرمایه گفت: قیمت گذاری دستوری، عدم اجازه رشد به دلار نیمایی، انتشار اوراق بدهی با نرخ بالای ۲۰ درصد و نحوه آزادسازی سهام عدالت تهدیدات پیش روی رشد بورس هستند.

۴ خطری که رشد بورس را تهدید می‌کند

احمد اشتیاقی در گفت‌وگو با بورس نیوز با بیان اینکه در حال حاضر بازار بر روی سهام بنیادی فعال است، اظهار کرد: اگر P/E که بازار در حال محاسبه است با دلار ۲۲ هزار تومان و زیر ۷ واحد باشد سهم موردنظر ارزنده است.
وی گفت: در هفته گذشته هلدینگ‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مورد اقبال بازار قرار گرفتند و علت آن‌هم این است که ازنظر NAV زیر ۶۰ درصد هستند.

اشتیاقی بیان کرد: با توجه به اینکه حجم نقدینگی در حال افزایش است و نتیجه مذاکرات برجام هم مشخص نیست و با تأخیر آن دلاری هم آزاد نمی‌شود، کسری بودجه فشار نقدینگی را به بازار وارد می‌کند.

کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: احیای برجام به هر میزان که با تأخیر مواجه شود هرماه می‌توان به کف دلار ۲۲ هزارتومانی، ۵۰۰ تومان اضافه کرد به‌گونه‌ای که اگر برجام تا پایان سال احیا نشود کف دلار را می‌توان ۲۶ هزار تومان در پایان سال در نظر گرفت.

وی تصریح کرد: کسری بودجه آثار تورمی ایجاد می‌کند و انتظار تورمی شکل می‌گیرد و در این زمان پول نقد یا سپرده بانکی به‌صرفه نیست و همین موضوع موجب می‌شود پول بیشتری به بازار سرمایه بیاید.

اشتیاقی گفت: با توجه به انتظار رشد دلار نیمایی، افزایش نقدینگی، انتظارات تورمی و نامشخص بودن وضعیت برجام در آینده بورس به‌صورت تدریجی رشد خواهد کرد.

کارشناس بازار سرمایه با اشاره به مخاطراتی که رشد بورس را تهدید می‌کند، بیان کرد: قیمت‌گذاری دستوری، عدم اجازه رشد به دلار نیمایی، انتشار اوراق بدهی با نرخ بالای ۲۰ درصد و نحوه آزادسازی سهام عدالت تهدیدات پیش روی رشد بورس هستند.


بیشتر بخوانید:

عامل نوسانی بودن بورس

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: