کد خبر : ۲۴۶۰۴۵
مدیر توسعه بازار فیزیکی بورس کالا گفت:
۰۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۶
مدیر توسعه بازار فیزیکی بورس کالا گفت: بورس کالا باید مجوز‌های قانونی را از سازمان بورس و اوراق دریافت کند و مجوز‌های مربوطه در حوزه راه اندازی صندوق املاک و مستغلات در حال اخذ از سازمان بورس است.

پیش فروش مسکن+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، جواد فلاح، مدیر توسعه بازار فیزیکی بورس کالا اظهار کرد: حدود دو سال قبل زمزمه‌های همکاری وزارت راه و شهرسازی با بازار سرمایه ایران به منظور راه‌اندازی «صندوق زمین و مسکن» شنیده شد؛ البته این صندوق در سال‌های گذشته راه اندازی شده بود که خیلی موفقیت آمیز نبود. هدف اولیه این طرح این بود که پروژه‌های مسکونی و تجاری در بازار سرمایه عرضه شود تا با جذب سرمایه‌های خرد، هم به تولید مسکن کمک شود و هم برای سهامداران سوددهی داشته باشد.وی افزود: در حال حاضر شرکت‌های بخش خصوصی برای عرضه املاک در بورس کالا پیشنهاد داده‌اند و عرضه‌هایی از سوی وزارت دفاع، وزارت راه و بانک اقتصاد نوین نیز با موفقیت انجام شده، اما وزارت راه و شهرسازی در نظر دارد شرکت‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه خود را نیز که امکان عرضه پروژه‌های بزرگ مقیاس را دارند، وارد این عرصه کند.

مدیر توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران گفت: صندوق‌های مسکن در بازار سرمایه در دو بخش «زمین و ساختمان» و دیگری «املاک و مستغلات» فعال هستند که این بر اساس برنامه زمان‌بندی موجود در نیمه دوم سال جاری اجرایی خواهد شد که البته بورس کالا باید مجوز‌های قانونی را از سازمان بورس و اوراق دریافت کند و مجوز‌های مربوطه در حوزه راه اندازی صندوق املاک و مستغلات در حال اخذ از سازمان بورس است.

به گفته مدیر توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران، بهتر آن است که نهاد‌های مختلف به جای برگزاری مزایده به شیوه‌های سنتی املاکشان را از طریق بورس کالا به فروش برسانند که با توجه به اینکه وظیفه فروش اموال مازاد دستگاه‌های دولتی به عهده وزارت اقتصاد است، این موضوع نیز توسط وزارت اقتصاد در حال پیگیری است.

فلاح گفت: دولت با این طرح قادر است شفافیت معاملات را ارائه کند و مردم در شرایط برابر می‌توانند با هم رقابت کنند؛ همچنین با انتشار اوراق سلف موازی مسکن نیز مردم می‌توانند در واگذاری متری مسکن سهیم شوند و سرمایه‌های خرد و عمده خود را همسو با تورم بازار مسکن حفظ کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "غسالم" از آخر پاییز آغاز می شود

شرکت سالمین از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"تجلی" در بیست و یکمین روز خردادماه

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار می‌شود.

"شغدیر" به زودی به مجمع می رود

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی غدیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۸برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "غشوکو" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت شوکوپارس در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: