کد خبر : ۲۴۶۱۸۹
در بازار جهانی رقم خورد؛
۰۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱
هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد کاهش، به ۱۷۹۳ دلار و ۵۹ سنت رسید.

قیمت طلا+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد کاهش، به ۱۷۹۳ دلار و ۵۹ سنت رسید.در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۷ درصد کاهش، به ۱۷۹۵ دلار و ۹۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۱ درصد افزایش، در ۱۸۰۸ دلار و۹۰ سنت بسته شده بود.

شاخص دلار در معاملات روز جاری ۰.۱ درصد رشد کرد و به جذابیت طلا به عنوان دارایی امن لطمه زد. بازار‌های سهام آسیایی رشد اخیرشان را حفظ کردند.

استفن اینس، از شرکت مدیریت دارایی اس پی آی گفت: عملکرد مثبت بازار‌های سهام و بهبود ریسک پذیری نیاز به طلا به عنوان پوشش ریسک را ضعیف کرد. منحنی ویروس کرونا در بعضی از کانون‌های آلوده در حال پایین آمدن است و تایید کامل واکسن دو مرحله‌ای فایزر-بیو ان تک از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا هم این منحنی را پایین خواهد آورد.

سازمان غذا و داروی آمریکا که دسامبر گذشته اجازه استفاده اضطراری از این واکسن را صادر کرده بود، روز دوشنبه به طور کامل استفاده از این واکسن برای افراد ۱۶ سال به بالا را تایید کرد و امید‌ها به تسریع روند واکسیناسیون را برانگیخت.

عامل دیگری که در ریسک پذیری بازار نقش داشت، اظهارات دکتر آنتونی فائوچی، کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی آمریکا بود که گفت: اگر واکسیناسیون افزایش پیدا کند، آمریکا می‌تواند تا اوایل سال آینده کووید ۱۹ را تحت کنترل دربیاورد.

سرمایه گذاران اکنون منتظر شنیدن اظهارات روز جمعه جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا در سمپوزیوم جکسون هال هستند تا ببینند وی به زمان تعدیل برنامه‌های محرک مالی بانک مرکزی اشاره می‌کند یا خیر.

بر اساس گزارش رویترز، موجودی طلای صندوق "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق ETF طلا با پشتوانه طلا در جهان است، روز سه شنبه ۰.۲ درصد نسبت به روز قبل کاهش یافت و به ۱۰۰۴.۶۳ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد کاهش، به ۲۳ دلار و ۶۶ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۱.۲ درصد کاهش، ۹۹۹ دلار و ۶۱ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۱.۷ درصد کاهش، به ۲۴۳۱ دلار و ۸۱ سنت رسید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش سرمایه در مجمع

اقدام به افزایش سرمایه در مجمع "غمینو"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنايع غذائي مينو شرق در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ برگزار می شود.
سهامداران

سهامداران " قاسم " گرد هم می آیند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت قاسم ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ برگزار خواهد شد.
دعوت از سهامداران

دعوت از سهامداران "وجامی" به مجمع

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری جامی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۱برگزار خواهد شد.
تصمیم به انتخاب هیات مدیره

تصمیم به انتخاب هیات مدیره "قشیر" در مجمع

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت تولیدی قند شیروان قوچان بجنورد برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: