کد خبر : ۲۴۶۴۸۰
ساعت پنج و نیم عصر؛
۰۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به آب در هاون کوبیدن برای جماعتی که حوصله خواندن ندارند و دست رد عالیجناب به سینه بدسرپرست اراکی و..‌

۵

به گزارش بورس نیوز، امروز بازارمان طوری رنگ خون به خود گرفت که خیلی از سهامداران به خود لرزیدند و پرسیدند یعنی سقوطی دیگر در راه است؟ هر چند خیلی ها این ریزش را به اصلاح تکنیکالی و مقاومت واعظی و دلار و... گره زدند؛ اما یک چیز برای ما مسجل شد و آن هم اینکه کافی است بازار ۲ روز پشت هم منفی شود تا دوباره اعتماد از این بازار رخت بربندد. پس برای حفظ منافع خودتان هم که شده، دنبال نوسان گیری کوتاه مدت نباشید و هیجانی رفتار نکنید تا به جوزدگی فروشندگان دامن نزنید!

 

آب در هاون نکوبید؛ اینجا همه خوابند

گویا بعضی شرکت ها در ارایه گزارش های ماهانه، خیلی با دقت نیستند و مثلا ممکن است آمار فروش امسال را به جای پارسالی ها درج کنند. بعضی دوستان نکته بین این اشتباهات را دیده و مرتبا تلاش می کنند اهالی بازار را متوجه این اشتباهات کنند؛ اما از همین جا به این دوستان یادآوری میکنیم که تلاش شان تا حد زیادی آب در هاون کوبیدن است؛ چرا که سهامداران اصولا گزارش نمی خوانند! آمار بازدید بسیاری از گزارش های ماهانه شرکت ها که در سامانه افشای رسمی شده، بالاتر از ۱۰ نفر نیست! پس خودتان را خسته نکنید.

 

مراسم شکرگزاری در جاده مخصوص 
بعضی دوستان هی غر می زنند که چرا مثل ترکیه عمل نمی کنیم؟ دوستان ترک مان از صادرات خودروهای مونتاژ شده، ۵.۵ میلیارد دلار درآمد دارند! اهالی جاده مخصوص هم پیغام دادند که هی ما را با ترک ها مقایسه نکنید. ما چه چیزمان شبیه آنهاست که صادرات مان باشد؟ اصلا مگر ما همیشه اول همه تحریم نمی شویم؟ خودروسازان خارجی ... هم دست ما نمی دهند، آن وقت انتظار دارید قطعه بدهند ما خودرو سرهم بندی کنیم؟ بنشینید و نان و ماست تان را بخورید و خدایتان را شکر کنید که همین ارابه های وطنی هست‌. ضمن اینکه بعضی هاشان هم کاملا شیک و با کیفیت هستند و دل تان هم بخواهد که سوار شوید! اگر هم پول ندارید بخرید، مسبب بی پولی تان را بجویید و به همان غر بزنید...

 

در گل مانده های در حد وال استریت 

در خبرها آمده اسپیس ایکس، بستنی و مواد غذایی تازه به فضا فرستاده! آن وقت کارگزاری های ما بعد چند سال هنوز نتوانسته اند سیستم معاملاتی شان را ارتقا دهند تا به محض افزایش تقاضا در بازار، هنگ نکند! حالا بعضی از همین دوستان تا حال شان را بپرسید، مدعی می شوند در حد مدیریت نزدک و نیکی هستند و حیف شده اند! از هسته هم کلا حرف نمی زنیم که تا انتقاد کنیم، دل شان می شکند و به خدا واگذارمان می کنند...

 

دست رد به سینه بدسرپرست اراکی
بد نیست سری هم بزنیم به عالیجناب! انگار تمسخر و انتقاد و اعتراض سهامداران جواب داده و عالیجناب سرپرستی سرراهی رو به ورشکستگی را نپذیرفته! خوشحالیم که فضای مجازی به شنیده شدن صدای سهامداران کمک کرد و شرکت مشکل دار و بدسرپرست دیگری، طفیلی سفره سهامداران عالیجناب نشد! امیدواریم برای نجات غول اراکی هم تدبیری بیندیشند.

 

آب قند در مناطق آزاد، کمیاب شد
و اما بشنوید از بعضی آقایان که همین چند وقت پیش با خفت از پشت میز کنار گذاشته شدند و حالا دل به سمتی بالاتر خوش کرده اند! بیچاره فعالان اقتصادی در مناطق آزاد که با شنیدن شایعه ورود این آقایان، آب قند لازم شده و کاسه چه کنم به دست گرفته اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: