کد خبر : ۲۴۶۶۷۵
«زمرد آگاه» تنها قرمزپوش انتهای جدول ماهانه شد؛
۱۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۱
بهترین عملکرد هفتگی را صندوق «پالایشی یکم» با ۶.۹۹ درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده پس از آن نیز صندوق «آوای معیار» با ۳.۴۷ درصد بازدهی مثبت، بهترین عملکرد را در هفته قبل داشته است.

خروج ۴۵۱ میلیارد تومانی نقدینگی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری

به گزارش بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام پرداخته‌شده است.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

خروج ۴۵۱ میلیارد تومانی نقدینگی از صندوق‌های سرمایه‌گذاریخروج ۴۵۱ میلیارد تومانی نقدینگی از صندوق‌های سرمایه‌گذاریخروج ۴۵۱ میلیارد تومانی نقدینگی از صندوق‌های سرمایه‌گذاریخروج ۴۵۱ میلیارد تومانی نقدینگی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری

ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در آخرین هفته مرداد منتهی به ۱۲ شهریورماه ۱۴۰۰، برابر با ۵۰ هزار و ۴۴۸ میلیارد تومان رسید و در مقایسه با هفته گذشته، ۴۵۱ میلیارد تومان نقدینگی از این صندوق‌ها خارج شد.

بهترین عملکرد هفتگی را صندوق «پالایشی یکم» با ۶.۹۹ درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده پس از آن نیز صندوق «آوای معیار» با ۳.۴۷ درصد بازدهی مثبت، بهترین عملکرد را در هفته قبل داشته است.

همچنین، ضعیف‌ترین بازدهی هفتگی را تنها صندوق «واسطه گری مالی یکم» با ۸.۵۸ درصد و «مشترک دماسنج» با ۶.۵۶ درصد منفی قرار داشت.

ذره‌بینی بر عملکرد ماهانه صندوق‌ها

بهترین عملکرد ماهیانه را صندوق «پالایشی یکم» با ۲۱.۷ درصد و «آوای معیار» با ۱۷.۱۹  درصد بازدهی مثبت داشته و در انتهای این لیست، نام صندوق «زمرد آگاه» با عملکرد ۲۱.۷ درصدی منفی مشاهده می‌شود و این صندوق، تنها صندوق با عملکرد منفی در بررسی ماهانه صندوق‌ها بود.

دوره سه ماه‌های که برترین‌ها وضع خوبی داشتند

صندوق «پالایشی یکم» و «مشترک یکم آبان» نیز در این بازه زمانی بهترین و ضعیف‌ترین عملکرد نیز در انتهای نام صندوق‌ها «پاداش سرمایه پارس» با ۴۵.۴ درصد بازدهی منفی مشاهده شد.

عملکرد سالانه بررسی شد

در یک سال منتهی به ۱۹ مرداد سال ۱۴۰۰ بهترین عملکرد سالیانه را دو صندوق «مشترک پیشتاز»، «مشترک آسمان یکم» به ترتیب با ۲۹.۵۱ و ۲۸.۴۲ درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده‌اند.

صندوق‌های «بانک دی» و «مشترک رشد سامان» نیز به ترتیب با ۳۶.۴ و ۳۳.۸۱ درصد بازدهی منفی، ضعیف‌ترین بازدهی‌های یک‌ساله را داشته‌اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سود ۳۰۰ تومانی در جیب سهامداران

سود ۳۰۰ تومانی در جیب سهامداران " سپید "

مجمع عمومی شرکت سپید ماکیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود " رانفور " از اول مهرماه

شرکت خدمات انفورماتیک اززمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
سهامداران

سهامداران " رکیش " به مجمع دعوت شدند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارت اعتباری ایران کیش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۲برگزار می‌شود.
مجمع

مجمع " سخواف " سودی نداشت

مجمع عمومی شرکت سیمان مجد خواف در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: