کد خبر : ۲۴۶۷۳۷
رییس سازمان صمت استان تهران:
۱۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۲
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: بورس کالا زمینه ایجاد شفافیت و کشف قیمت منطقی محصولات از جمله سیمان را فراهم می‌کند به طوریکه به دلیل شفافیت آماری، امکان رفتار‌های انحصارگرایانه برخی عرضه کنندگان به حداقل می‌رسد و آن‌ها باید متناسب با نیاز و تقاضای بازار اقدام به عرضه محصول در بورس کالا کنند.

سیمان در بورس کالا+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، یدالله صادقی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به ابلاغیه وزارت صمت در خصوص عرضه کل سیمان کشور در بورس کالا اظهار کرد: بورس کالا زمینه ایجاد شفافیت و کشف قیمت منطقی محصولات از جمله سیمان را فراهم می‌کند به طوریکه به دلیل شفافیت آماری، امکان رفتار‌های انحصارگرایانه برخی عرضه کنندگان به حداقل می‌رسد و آن‌ها باید متناسب با نیاز و تقاضای بازار اقدام به عرضه محصول در بورس کالا کنند.وی به مزایای معاملات سیمان در بورس کالا و ممنوعیت خرید و فروش این محصول در خارج از بورس کالا اشاره کرد و افزود: طی یک ماه گذشته شرکت‌هایی قادر به عرضه سیمان در بورس کالا بودند که زمینه پذیرش آن‌ها در بورس فراهم شد و از معیار‌های حسابرسی و شرایط عرضه محصولات خود در این بازار برخوردار بودند.

وی اظهار داشت: با توجه به تعاملات صورت گرفته با انجمن صنفی تولیدکنندگان، قرار بر این است تا شرکت‌هایی که طی یک ماه گذشته قادر نبودند محصولات خود را وارد بورس کالا کنند هر چه زودتر اقدامات لازم برای ورود محصولات خود به این بازار را انجام دهند و با گذراندن مراحل لازم، زمینه پذیرش آن‌ها در بورس کالا فراهم شود.

صادقی معتقد است که شاید به دلیل نوپا بودن عرضه سیمان در بورس کالا در ابتدا با موانعی مواجه باشیم، اما به طور حتم با رفع این موانع شاهد اتفاقی مثبت در صنعت سیمان و اقتصاد کشور خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: با ورود همه شرکت‌ها به بورس کالا و نیز انجام عرضه متناسب با تقاضای موجود در بازار، می‌توان در روز‌های آینده شاهد تک نرخی شدن قیمت سیمان و نرخ عادلانه این محصول در سراسر کشور بود.

به گفته این مقام مسئول، اجرایی شدن این اقدام مزایایی را با خود به همراه خواهد داشت که در این میان ضمن افزایش انگیزه واحد‌های تولیدی، زمینه کسب سود معقول توسط سهامداران فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: سهامداران چنین انتظاری را از مجموعه بازار سرمایه دارند تا اقدامات لازم در این بازار برای حفظ ارزش سهام شرکت‌های آن‌ها صورت گیرد و از این طریق سود عادلانه‌ای در اختیار این افراد قرار بگیرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اظهار داشت: اکنون در تهران شاهد فعالیت چهار کارخانه سیمان هستیم که این کارخانه‌ها حتی اکنون که هوا رو به خنکی است با حدود ٥٠ درصد ظرفیت فعالیت می‌کنند که علت آن عدم تامین برق لازم برای تولید کلینکر است.

وی خاطرنشان کرد: براساس وعده‌های داده شده قرار بر این است که در اوایل مهر ماه، مشکل برق کارخانه‌های سیمان برطرف شود تا از این طریق شاهد ثبات بیشتری در وضعیت تولیدی شرکت‌های سیمانی باشیم.

صادقی با اشاره به اینکه در کل ما موافق عرضه و انجام معاملات کالا‌ها در بورس هستیم که در این زمینه پیشنهاد ما وجود کف عرضه محصولات از سوی تولیدکنندگان در بورس است، افزود: بورس کالا مزایای زیادی در جهت ایجاد رقابت و شفافیت در مبادلات کالایی کشور دارد و در حال حاضر به عنوان بازاری مدرن در جهت کشف قیمت و فروش بهینه شرکت‌ها مطرح است که ورود کامل سیمان به معاملات این بورس نیز سبد کالا‌های آن را تکمیل‌تر از گذشته می‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران " فزرین " با یکدیگر در مجمع

مجمع عمومی شرکت زرین معدن آسیا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۴برگزار شد.
سود یک ریالی

سود یک ریالی "خفناور" در جیب سهامداران

مجمع عمومی شرکت مهندسی صنعتی روان فن آور در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ برگزار شد.

"وثوق" در مجمع ۴۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری وثوق امین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۸برگزار می‌شود.

" زقیام " در راه رسیدن به سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کشت و دام قیام اصفهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: