کد خبر : ۲۴۶۷۶۴
مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت مطرح کرد:
۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۵
۱۰مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت گفت: ۱۰هزار و ۵۰۰ مصرف‌کننده سیمان برای خرید این محصول در بورس کالا ثبت نام‌ کرده‌اند.

خرید سیمان در بورس کالا+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، سیف‌الله امیری، مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: تولید سیمان در مردادماه امسال ۴.۵ میلیون تن بوده و از لحاظ تولید سیمان هیچ‌گونه مشکلی نداریم.وی افزود: ۱۰ گروه منطقه‌ای در حوزه سیمان تشکیل شده و جلسات مختلفی با مصرف کنندگان، تولید کنندگان و سامانه افق داشته ایم.

وی با اعلام اینکه ۱۰ هزار و ۵۰۰ مصرف‌کننده سیمان برای خرید این محصول در بورس کالا ثبت نام کرده اند، یادآوری کرد: این رقم قبلاً ۵ هزار مصرف‌کننده بوده و اگر کارگزاری‌های بورس کالا در این حوزه فعال‌تر عمل کنند این رقم نیز بالاتر خواهد رفت.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت با بیان اینکه ۶۲ واحد سیمانی در سامانه بورس کالا ثبت نام کرده اند، ادامه داد: ۵۲ واحد سیمانی نیز در حال عرضه در بورس هستند، اما ۹ واحد سیمانی هنوز در بورس کالا عرضه‌ای نداشته اند که تا هفته آینده تکلیف آن‌ها نیز مشخص خواهد شد.

امیری با اعلام اینکه عرضه سیمان در بورس کالا افزایش یافته، گفت: با توجه به اعمال سیاست‌های جدید، قیمت‌ها در بازار سیمان کاهش یافته است و تعداد تامین کنندگان در سامانه افق ۱۶۰ واحد است که واحد‌های خرده‌فروشی نیز باید به این سامانه وارد شوند.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت همچنین بیان کرد: معرفی فروشگاه‌های اینترنتی جهت خرید‌های خرد سیمان باعث رقابت و کاهش قیمت خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" قیستو " حسابرس و بازرس قانونی انتخاب کرد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت قند بیستون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "حکشتی " در آخرین روز تابستان

مجمع عمومی عادی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ برگزار خواهد شد.
در مجمع

در مجمع " صبا " ۱۹۳ تومان تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صباتامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ برگزار شد.
اقدام به تغییر هیات مدیره

اقدام به تغییر هیات مدیره "حتاید" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: