کد خبر : ۲۴۶۸۰۴
مدیرعامل شرکت سبدگردان ویستا در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۱۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۱
صندوق سرمایه گذاری ثبات ویستا با مدیریت شرکت سبدگردان ویستا، در حال پذیره نویسی است و پیش بینی شده ۲۰ الی ۲۲ درصد بازدهی برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشد.

وجه تمایز صندوق سرمایه گذاری ثبات ویستا از دیگر صندوق‌ها

به گزارش بورس نیوز، فرابورس روز یکشنبه ۱۴ شهریورماه میزبان یک صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت بود. صندوق سرمایه گذاری ثبات ویستا با مدیریت شرکت سبدگردان ویستا، در حال پذیره نویسی است و پیش بینی شده ۲۰ الی ۲۲ درصد بازدهی برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشد.

علی روحی مدیرعامل شرکت سبدگردان ویستا در گفت‌وگو با بورس نیوز در خصوص تفاوت استراتژی مدیران صندوق ثبات ویستا با سایر صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت بیان کرد: صندوق ثبات ویستا در ساختار کلی مشابه سایر صندوق هایی است که در اوراق با درآمد ثابت سرمایه گذاری می کنند. آنچه می تواند سبب تمایز این صندوق ها با سایر صندوق های رقیب شود، استفاده از فرصت های سرمایه گذاری و انتخاب اوراقی است که می توانند بیشترین بازدهی را به همراه داشته باشند و نیز ویژگی سرمایه گذاری ۱۵ الی ۲۵ درصد منابع صندوق در بازار سهام است.

وی افزود: همواره اعتقاد داشته ایم که شرکت هایی از این دست که مدیریت منابع مشتریان را به عهده می گیرند، حتما باید از تیمی متخصص، کارشناس و حرفه ای برخوردار باشند که شناخت کافی از بازار سرمایه و بازار پول داشته باشند. این تیم تخصصی در صندوق ثبات ویستا گرد هم آمده و امیدواریم با دانش و تخصص این دوستان از فرصت ها استفاده کنیم و حداکثر بازدهی را برای این صندوق کسب نماییم. به هر حال ویژگی های صندوق های با درآمد ثابت به هم شبیه است و در نهایت، توان استفاده از فرصت های بازار و کسب سود مناسب برای سرمایه گذاران، می تواند وجه تمایز صندوق ثبات ویستا از سایر صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت باشد که در میان مدت و بلندمدت، خود را نشان خواهد داد.

روحی در ادامه در رابطه با برنامه های مدیران صندوق ثبات ویستا برای افزایش جذابیت این صندوق اظهار کرد: نمی توان روند شاخص بورس را همواره صعودی یا همواره نزولی ارزیابی کرد. به هر حال شاخص کل بورس تغییرات خاص خود را دارد و گاهی در روندهای افزایشی، کاهش هم مشاهده می شود و در مجموع می توان گفت شاخص کل بورس معمولا به صورت سینوسی حرکت می کند. اما همانطور که در تئوری های سرمایه گذاری مطرح شده و در عمل هم بارها سرمایه گذاران تجربه کرده اند؛ سرمایه گذاری روی یک کالای خاص اقدام صحیحی نیست و تنوع بخشی به سبد سرمایه گذاری ها، باعث مدیریت و کاهش ریسک سرمایه گذاران خواهد شد. در دوره هایی که چشم انداز بازار سرمایه صعودی است، باید نگاه سرمایه گذاران هم معطوف به بازار سهام باشد؛ ولی نباید کل پرتفوی سرمایه گذاران به سهام تخصیص یابد و برای مدیریت ریسک، باید سبدی مرکب از اوراق با درآمد ثابت و سهام تشکیل داد. بالتبع صندوق هایی همچون "ثبات ویستا" گزینه مناسبی برای بخش سرمایه گذاری در حوزه اوراق با درآمد ثابت خواهد بود.


مدیرعامل شرکت سبدگردان ویستا در مورد سایر برنامه های این مجموعه تصریح کرد: شرکت سبدگردان ویستا، صندوق های دیگری هم در حال راه اندازی دارد که به زودی عرضه عمومی خواهند شد. یک صندوق سرمایه گذاری سهامی هم به زودی پذیره نویسی خواهد شد. همچنین از آنجا که وظیفه خود می دانیم تحلیل ها و گزارش های بازار سرمایه را در اختیار فعالان بازار سرمایه قرار دهیم؛ گزارش هایی که توسط تیم تحلیلگران این مجموعه تهیه شده، از طریق کانال تلگرامی سبدگردان ویستا به آدرس @vistaamc ارائه می شود و علاقمندان با مراجعه به این کانال امکان استفاده از محتوای تحلیلی ارائه شده را دارند.

این کارشناس بازار سرمایه در خاتمه در توصیه به سهامداران گفت: امیدوارم سرمایه گذاران با آرامش خاطر اقدام به سرمایه گذاری کنند و چشم انداز صعودی بازار سرمایه به سبب افزایش نرخ ارز یا... موجب هجوم سرمایه گذاران برای خرید سهام نشود. تخصیص کل سبد سرمایه گذاری ها به سهام، اقدامی منطقی نیست و حتما باید بخشی از سبد سرمایه گذاران به اوراق با درآمد ثابت تخصیص یابد. صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت یا "فیکس اینکام" ها در این حوزه کمک مناسبی به سرمایه گذاران خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه ۶۷ درصدی در مجمع

افزایش سرمایه ۶۷ درصدی در مجمع " لوتوس "

مجمع عمومی شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع " شتران " به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پالایش نفت تهران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ برگزار خواهد شد.

" غدام " از اواخر مهرماه سود می دهد

شرکت خوراک دام پارس زمانبندی پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
پرداخت سود

پرداخت سود " غپینو" از هفته آینده

شرکت صنعتی پارس مینو زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: