کد خبر : ۲۴۶۸۹۴
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس:
۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس گفت: این صندوق قدرت نقدشوندگی بالایی دارد بطوریکه هر واحد در قالب صندوق‌های قابل معامله (ETF) برنامه ریزی شده و مردم به راحتی می‌توانند واحد‌ها را خرید و فروش کنند.

صندوق املاک و مستغلات+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، میثم فدایی، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس درباره صندوق‌های املاک و مستغلات اظهار کرد: در بخش مسکن دو صندوق، زمین و ساختمان و املاک و مستغلات تعریف شده که صندوق زمین و ساختمان سمت عرضه مسکن را تقویت می‌کند و سرمایه‌ها از سرمایه گذار جمع آوری و برای ساخت مسکن استفاده می‌شود، اما در صندوق املاک و مستغلات بیشتر سمت تقاضای مسکن تقویت می‌شود بطوریکه با جمع آوری سرمایه مردم، صندوق اقدام به خرید و بهره برداری از املاک مسکونی و تجاری می‌کند.وی افزود: در صندوق املاک و مستغلات، املاک خریداری و اجاره داده می‌شود و سود آن در قالب واحد‌های سرمایه گذاری، نصیب سهامداران می‌شود.

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس ادامه داد: در کشورما، ملک به عنوان دارایی محسوب می‌شود و با توجه به افزایش قیمت مسکن در سال‌های اخیر، قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده است. با خرید هر واحد از این صندوق، مردم می‌توانند در ملک سرمایه گذاری کنند و با افزایش قیمت مسکن، قیمت واحد‌های صندوق نیز افزایش می‌یابد.

فدایی خاطرنشان کرد: این صندوق قدرت نقدشوندگی بالایی دارد بطوریکه هر واحد در قالب صندوق‌های قابل معامله (ETF) برنامه ریزی شده و مردم به راحتی می‌توانند واحد‌ها را خرید و فروش کنند.

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس گفت: در طی هفته‌های آتی دستورالعمل این صندوق ابلاغ می‌شود و بورس کالا یا بورس املاک و مستغلات پذیرای این صندوق خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش سرمایه در مجمع

اقدام به افزایش سرمایه در مجمع "غمینو"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنايع غذائي مينو شرق در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ برگزار می شود.
سهامداران

سهامداران " قاسم " گرد هم می آیند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت قاسم ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ برگزار خواهد شد.
دعوت از سهامداران

دعوت از سهامداران "وجامی" به مجمع

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری جامی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۱برگزار خواهد شد.
تصمیم به انتخاب هیات مدیره

تصمیم به انتخاب هیات مدیره "قشیر" در مجمع

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت تولیدی قند شیروان قوچان بجنورد برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: