کد خبر : ۲۴۶۸۹۴
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس:
۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس گفت: این صندوق قدرت نقدشوندگی بالایی دارد بطوریکه هر واحد در قالب صندوق‌های قابل معامله (ETF) برنامه ریزی شده و مردم به راحتی می‌توانند واحد‌ها را خرید و فروش کنند.

صندوق املاک و مستغلات+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، میثم فدایی، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس درباره صندوق‌های املاک و مستغلات اظهار کرد: در بخش مسکن دو صندوق، زمین و ساختمان و املاک و مستغلات تعریف شده که صندوق زمین و ساختمان سمت عرضه مسکن را تقویت می‌کند و سرمایه‌ها از سرمایه گذار جمع آوری و برای ساخت مسکن استفاده می‌شود، اما در صندوق املاک و مستغلات بیشتر سمت تقاضای مسکن تقویت می‌شود بطوریکه با جمع آوری سرمایه مردم، صندوق اقدام به خرید و بهره برداری از املاک مسکونی و تجاری می‌کند.وی افزود: در صندوق املاک و مستغلات، املاک خریداری و اجاره داده می‌شود و سود آن در قالب واحد‌های سرمایه گذاری، نصیب سهامداران می‌شود.

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس ادامه داد: در کشورما، ملک به عنوان دارایی محسوب می‌شود و با توجه به افزایش قیمت مسکن در سال‌های اخیر، قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده است. با خرید هر واحد از این صندوق، مردم می‌توانند در ملک سرمایه گذاری کنند و با افزایش قیمت مسکن، قیمت واحد‌های صندوق نیز افزایش می‌یابد.

فدایی خاطرنشان کرد: این صندوق قدرت نقدشوندگی بالایی دارد بطوریکه هر واحد در قالب صندوق‌های قابل معامله (ETF) برنامه ریزی شده و مردم به راحتی می‌توانند واحد‌ها را خرید و فروش کنند.

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس گفت: در طی هفته‌های آتی دستورالعمل این صندوق ابلاغ می‌شود و بورس کالا یا بورس املاک و مستغلات پذیرای این صندوق خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سود ۱۲۰۰ ریالی مجمع

سود ۱۲۰۰ ریالی مجمع "سدشت" در جیب سهامداران

مجمع عمومی شرکت سیمان دشتستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ برگزار شد.
مجمع

مجمع "بگیلان" ۶۱۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت توسعه مسیر برق گیلان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ برگزار شد.
دورهمی

دورهمی "وسبحان" با چاشنی افزایش سرمایه

مجمع فوق العاده شرکت سرمايه گذاري سبحان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "خفنر" بخوانند

شرکت فنرسازی خاور از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.