کد خبر : ۲۴۶۹۰۱
رئیس اتاق تعاون ایران و عضو شورای عالی بورس مطرح کرد:
۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۶
رئیس اتاق تعاون ایران گفت: قیمت گذاری دستوری به طرق مختلف در اقتصاد کشور پیاده شده و پاسخگو نبوده و شورای عالی بورس نیز مخالف اجرای این سیاست است.

بورس کالا+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، بهمن عبدالهی، رئیس اتاق تعاون ایران و عضو شورای عالی بورس به قیمت گذاری دستوری اشاره  و اظهار کرد: قیمت گذاری دستوری از جمله سیاست‌هایی است که در طول سال‌های گذشته بار‌ها آزموده شده و جواب نداده است؛ بنابراین قطعا اعمال آن مشکلاتی را در کشور ایجاد می‌کند که البته امیدواریم با استقرار کامل تیم اقتصادی دولت جدید شاهد کمرنگ شدن این سیاست در اقتصاد کشور باشیم.وی افزود: قیمت گذاری دستوری به طرق مختلف در اقتصاد کشور پیاده شده و پاسخگو نبوده و شورای عالی بورس نیز مخالف اجرای این سیاست است.

وی در ادامه به عرضه سیمان در بورس کالا اشاره کرد و ادامه داد: در چند ماه گذشته شاهد ورود شرکت‌های سیمانی به بورس کالا و فروش محصولاتشان براساس مکانیسم عرضه و تقاضا هستیم که ادامه این روند و تکمیل حضور همه شرکت‌ها به طور حتم به سود تولیدکنندگان، سهامداران و همچنین مصرف کنندگان سیمان نیز خواهد بود.

این عضو شورای عالی بورس عنوان کرد: عرضه و فروش محصولات خارج از بورس‌های کالایی، باعث تضعیف شفافیت در اقتصاد می‌شود و همواره نیز شاهد افزایش بی رویه قیمت‌ها در بازار سنتی هستیم، از این رو تشویق صنایع به حضور بیشتر در بورس‌های کالایی قطعا به سیاست گذاران در تنظیم بهینه بازار‌ها کمک می‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" کوثر " آماده برگزاری مجمع می شود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه کوثر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ برگزار خواهد شد.

" غنوش " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نوش مازندران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ برگزار خواهد شد.
تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع " کدما "

مجمع عمومی شرکت معدنی دماوند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ برگزار شد.

" کرمان " در نخستین روز آذر به مجمع می رود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمايه گذاري توسعه و عمران استان کرمان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پمپ بنزین‌های بسته تا دقایقی دیگر باز می‌شوند
سخنگوی وزارت نفت: برخی پمپ‌بنزین‌ها با از مدار خارج شدن شبکه هوشمند، خودشان اقدام به توقف عرضه بنزین کرده‌اند که این جایگاه‌ها تا دقایقی دیگر برای عرضه بنزین آزاد در مدار قرار می‌گیرند.