ثبت بالاترین رکورد ۱۰ ساله در تولیدات کل، پلیمری، اتیلن و فروش؛
۱۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۳
پتروشیمی امیرکبیر در ۵ ماهه نخست سال ۱۴۰۰ همانطور که در سامانه کدال به اطلاع عموم سهامداران رسید توانست در شاخص‌های کلیدی عملکرد از جمله تولید کل، تولید پلیمری و تولید اتیلن، افزایش فروش و نیز کاهش توقفات، رکورد‌های ۱۰ ساله را جا به جا کرده و به رکورد‌های بی نظیری در این رابطه دست پیدا کند.

پتروشیمی امیرکبیر+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، افزایش تولیدات ارزشمند پلیمری، افزایش مقدار فروش صادراتی این محصولات و افزایش تولید اتیلن از جمله تحولات مثبت در ۵ ماهه ابتدای سال ۱۴۰۰ در مجموعه امیرکبیر بوده است.در این راستا، این مجتمع تولیدی با تولید کل به میزان ۶۷۸٫۸۲۸ تن انواع محصولات هیدروکربنی در پایان مردادماه۱۴۰۰ ضمن تحقق کامل برنامه تولید، نسبت به دوره مشابه سال گذشته با رشد ۲۰ درصدی، رکورد تولید در دوره مشابه و طی ۱۰ سال گذشته را به ثبت رسانده است.

ثبت رکورد بیشترین میزان تولید محصولات پلیمری به میزان ۳۰۳٫۱۰۸تن انواع پلی‌اتیلن، تحقق کامل برنامه و رشد ۲۸ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته از دیگر رکورد‌های ثبت شده طی دوره ۱۰ ساله این مجتمع تولیدی است.

تولید بیشترین میزان اتیلن در واحد الفین از ابتدای راه‌اندازی تاکنون به میزان ۲۰۸،۳۱۴ تن و رشد ۴۶ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته از دیگر تحولات مهم و ارزش‌آفرین این مجتمع تولیدی است.

پتروشیمی امیرکبیر همچنین با کسب درآمد  ۹۵،۲۳۴،۹۸۸میلیون ریال، رشد ۱۶۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را شاهد بوده است.

این مجتمع تولیدی همچنین در مقدار فروش صادراتی پلیمری نیز با رشد ۲۶ درصدی و تحقق فروش ۱۸۸،۵۴۳تن نسبت به مدت مشابه دوره گذشته توانست رکورد دیگری در دوره ۱۰ ساله به ثبت رساند.

کاهش ضایعات خوراک به میزان ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته و نیز کاهش توقفات به میزان ۵۰ درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته از دیگر دستاورد‌های این شرکت در دوره ۵ ماهه ۱۴۰۰بوده و از این منظر نیز امیرکبیر رکورد کم نظیری را در دوره ده ساله خود به جا گذاشته است.

مجموعه آمار چشم گیر این مجتمع تولیدی نتیجه

همدلی، انگیزه و همت مدیران و کارکنان، بهبود تعاملات بین سازمانی، مدیریت صحیح منابع (خوراک و‌مواد اولیه)، رفع موانع تولید، انجام اورهال، کاهش توقفات ناخواسته و افزایش ضریب دسترسی فنی واحد‌های مجتمع، مدیریت عرضه و تقاضا در بازار‌های داخلی و صادراتی و ریل گذاری درست مجموعه بوده که نگاهی به صورت‌های مالی شرکت، از شروع تحولات بی نظیر شرکت از سال ۹۹ به این سو حکایت دارد.

۵۲ درصد سهام شرکت پتروشیمی امیرکبیر متعلق به هلدینگ توسعه سرمایه رفاه زیر مجموعه بانک رفاه کارگران و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش سرمایه در مجمع

اقدام به افزایش سرمایه در مجمع "غمینو"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنايع غذائي مينو شرق در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ برگزار می شود.
سهامداران

سهامداران " قاسم " گرد هم می آیند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت قاسم ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ برگزار خواهد شد.
دعوت از سهامداران

دعوت از سهامداران "وجامی" به مجمع

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری جامی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۱برگزار خواهد شد.
تصمیم به انتخاب هیات مدیره

تصمیم به انتخاب هیات مدیره "قشیر" در مجمع

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت تولیدی قند شیروان قوچان بجنورد برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: