کد خبر : ۲۴۷۷۰۹
خبری از صندوق های سبزپوش نیست!
۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰
بهترین عملکرد ماهیانه را صندوق «پالایشی یکم» با ۱.۲۴ درصد تنها سبزپوش ماهانه بود و در انتهای این لیست، نام صندوق «واسطه گری مالی یکم» با عملکرد ۲۰.۱ درصدی منفی مشاهده می‌شود.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورس نیوز 2 مهر

به گزارش گروه مطالعات بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام پرداخته‌شده است.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در آخرین هفته شهریورماه منتهی به ۲مهر ۱۴۰۰، برابر با ۴۶ هزار و ۸۱۱ میلیارد تومان رسید و در مقایسه با هفته گذشته، صندوق‌ها ۳ هزار و ۶۳ میلیارد تومان نقدینگی را از دست دادند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورس نیوز 2 مهرصندوق‌های سرمایه‌گذاری بورس نیوز 2 مهرصندوق‌های سرمایه‌گذاری بورس نیوز 2 مهرصندوق‌های سرمایه‌گذاری بورس نیوز 2 مهر

با نگاهی به عملکرد هفتگی صندوق‌ها می‌توان دریافت که عملکرد تمامی صندوق‌ها قرمز بوده و هیچکدام از صندوق‌ها نتوانسته که آماری قابل قبول را بدست آورد اما؛ بهترین عملکرد را باید با پسوند منفی آغاز کنیم که نوبت به صندوق «پالایشی یکم» با ۱.۵۷ درصد بازدهی منفی به خود اختصاص داده پس از آن نیز صندوق «مشترک نیکوکاری ندای امید» با ۳.۶۲ درصد بهترین‌ها در قرمزپوش‌ها بودند.

همچنین، ضعیف‌ترین بازدهی هفتگی را صندوق «مشترک ارزش کاوان آینده» با ۹.۷۶ درصد و «سپهر اول کارگزاری بانک صادرات» با ۹.۴۵ درصد منفی قرار داشت.

پالایش یکم تنها سبزپوش ماهانه بود

بهترین عملکرد ماهیانه را صندوق «پالایشی یکم» با ۱.۲۴ درصد تنها سبزپوش ماهانه بود و در انتهای این لیست، نام صندوق «واسطه گری مالی یکم» با عملکرد ۲۰.۱ درصدی منفی مشاهده می‌شود.

دوره سه ماه‌های که برترین‌ها وضع خوبی داشتند

صندوق «مشترک نیکوکاری ندای امید» و «مشترک پیشتاز» نیز در این بازه زمانی بهترین و ضعیف‌ترین عملکرد نیز در انتهای نام صندوق‌ها «واسطه گری مالی یکم» با ۷.۰۶ درصد بازدهی منفی مشاهده شد.

لازم به ذکر است که در دوره سه ماهه تنها ۴ صندوق عملکردی قرمز رنگ داشت.

عملکرد سالانه بررسی شد

در یک سال منتهی به ۲مهرماه سال ۱۴۰۰ بهترین عملکرد سالیانه را دو صندوق «مشترک آسمان یکم»، «مشترک پیشتاز» به ترتیب با ۲۰.۱۲ و ۱۸.۷۷ درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده‌اند.

صندوق‌های «واسطه گری مالی یکم» و «بانک دی» نیز به ترتیب با ۳۵.۵۳ و ۳۱.۵ درصد بازدهی منفی، ضعیف‌ترین بازدهی‌های یک‌ساله را داشته‌اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" برکت " در مجمع به سرمایه ۲۷ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه دارویی برکت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ برگزار شد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران " قنقش " در هفته آینده

مجمع عمومی شرکت قند نقش جهان در تاریخ برگزار ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ شد.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود " کگهر " از فردا

شرکت سنگ آهن گهرزمین از اعلام زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

" قتربت " از بهار سال آینده سود می دهد

شرکت قند تربت حیدریه زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: