کد خبر : ۲۴۷۷۲۳
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۱
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اجرای صحیح طرح مالیات بر عایدی سرمایه، ضمن ایجاد تحول در اقتصاد کشور موجب کوتاه شدن دست دلالان از بازار کالا‌های سرمایه‌ای می‌شود.

بازار سرمایه+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، محمدمهدی مفتح، سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مالیات یکی از پایه‌های اصلی اقتصاد بوده و کشور‌های دنیا به منظور اجرای این طرح گام‌های اساسی برداشته و به نتایج خوبی هم در این زمینه رسیده اند. وی افزود: اجرای صحیح طرح مالیات بر عایدی سرمایه، ضمن ایجاد تحول در اقتصاد کشور موجب کوتاه شدن دست دلالان از بازار کالا‌های سرمایه‌ای می‌شود.

مفتح عنوان کرد: طرح مالیات بر عایدی سرمایه باید بر مبنای درست و متناسب با شرایط اقتصادی کشور اجرا شود و از همه مهم‌تر اینکه باید ببینیم نتیجه آن بر کدام بخش اقتصادی تاثیر بیشتری دارد.

نماینده مردم تویسرکان در خانه ملت با بیان اینکه پایه‌های مالیات نیازمند توسعه در کشور ادامه داد: اصل مالیات و اشکال آن باید در کشور بسط و توسعه یافته و در جهت رفاه حال مردم قوانینی از سوی دولت و مجلس وضع شود.

وی در خصوص اینکه اجرای این طرح که چقدر می‌تواند به بازار نقدینگی کشور کمک کند؛ خاطرنشان کرد: با اجرای دقیق قانون و مداومت در اصلاح این طرح، می‌توان هدایت نقدینگی را به سمت تولید و به خصوص بازار سرمایه هدایت کرد.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی تاکیدکرد: خرید‌های سوداگرانه افراد با هدف کسب سود مشمول مالیات بر عایدی سرمایه می‌شوند.

مفتح گفت: هدف اصلی از اجرای این طرح در کشور همانند دیگر کشورها، مقابله با سوداگری در بخش‌های مختلف اقتصادی است تا منابع مالی که در سوداگری می‌چرخد به طرف تولید هدایت شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" کهمدا " در مجمع ۴۰۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت شیشه همدان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ برگزار شد.

" ومهان " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع " شفن " با موضوع افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فن آوران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار خواهد شد.

" برکت " در مجمع به سرمایه ۲۷ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه دارویی برکت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: