کد خبر : ۲۴۷۹۸۵
روند خروج سرمایه از صندوق‌ها بالاخره متوقف شد؛
۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۴
ارزش صندوق‌های مختلط باردیگر در هفته منتهی به ۹ مهرماه پس از چند هفته روند نزولی آن متوقف شد و توانست ۳۷۱ میلیارد تومان نقدینگی را باردیگر در ورودی صندوق‌ها مشاهده کند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط ۱۴۰۰/۰۷/۰۹

به گزارش بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط پرداخته‌شده است.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی هفتگی، ماهیانه، فصلی آن‌ها اشاره کرده، همچنین میزان تغییر در ارزش صندوق طی یک هفته اخیر ارائه شده است.

ارزش صندوق‌های مختلط باردیگر در هفته منتهی به ۹ مهرماه پس از چند هفته روند نزولی آن متوقف شد و توانست ۳۷۱ میلیارد تومان نقدینگی را باردیگر در ورودی صندوق‌ها مشاهده کند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط ۱۴۰۰/۰۷/۰۹

بر اساس این گزارش، مجموع ارزش این ۱۹ صندوق به ۲ هزار و ۴۱۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بالغ شد.

تجربه ایرانیان از قرمزپوشی هفتگی درآمد!

عملکرد هفتگی صندوق‌ها کاملا عکس هفته گذشته بوده چراکه در هفته گذشته تنها ۲صندوق در لیست سبز‌ها قرار داشتند و در هفته گذشته تنها یک صندوق قرمزپوش بود.

در صدر این لیست می‌توان به «مشترک مدرسه کسب و کار صوفی رازی» با ۵.۲۰ درصد و «یکم نیکوکاری آگاه» با ۴.۲۱ درصد بازدهی مثبت اشاره داشت و تا ضعیف‌ترین بازدهی نیز مربوط به صندوق «مشترک نو اندیشان» با ۱.۷۶ درصد منفی پرداخت.

مشترک نو اندیشان قعر را از تجربه ایرانیان گرفت

عملکرد یک ماه گذشته بازارسرمایه تقریبا قرمزی محسوسی را به تمام سرمایه‌گذاران از جمله صندوق‌ها تحمیل کرد و با این حساب تنها دو صندوق توانستند که در عملکرد ماهانه خود سبزپوش باشند و مابقی صندوق‌ها، در صف قرمزپوش‌ها جای گرفتند.

بهترین عملکرد ماهانه نیز همانند عملکرد هفتگی از آن صندوق «مشترک مدرسه کسب و کار صوفی رازی» با ۱.۹۸ درصد و «مشترک کوثر» با ۰.۴۹ درصد بازدهی مثبت تعلق گرفت و ضعیف‌ترین عملکرد ماهیانه را نیز «مشترک نو اندیشان» با ۹.۵۵ درصد و «تجربه ایرانیان» با بازدهی ۹.۰۳ درصد منفی داشت.

خوب‌ها و بد‌های فصلی را بشناسید

بهترین عملکرد سه ماهه را نیز صندوق «مشترک مدرسه کسب و کار صوفی رازی» با ۲۳.۵۲ درصد داشته و پس‌ازآن صندوق «مشترک کوثر» با ۱۷.۹۰ درصد قرارگرفته و از سوی دیگر، ضعیف‌ترین عملکرد نیز همچنان پس از هفته‌ها متعلق به تجربه ایرانیان با ۱۱.۹۷  درصد بازدهی منفی بود و باید اشاره شود که تنها صندوق قرمزپوش در عملکرد ۳ ماه است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" کهمدا " در مجمع ۴۰۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت شیشه همدان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ برگزار شد.

" ومهان " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع " شفن " با موضوع افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فن آوران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار خواهد شد.

" برکت " در مجمع به سرمایه ۲۷ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه دارویی برکت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: