کد خبر : ۲۴۷۹۸۶
نصف نقدینگی خارج شده، بازگشت؛
۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۱
ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در آخرین هفته شهریورماه منتهی به ۹ مهر ۱۴۰۰، برابر با ۴۸ هزار و ۵۶۴ میلیارد تومان رسید و در مقایسه با هفته گذشته، صندوق‌ها یک هزار و ۷۵۳ میلیارد تومان نقدینگی را بدست آورد اما؛ در مقایسه با هفته گذشته، تقریبا نصف نقدینگی خارج شده مجددا جذب این صندوق‌ها شد.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام ۱۴۰۰/۰۷/۰۹

به گزارش گروه مطالعات بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام پرداخته‌شده است.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در آخرین هفته شهریورماه منتهی به ۹ مهر ۱۴۰۰، برابر با ۴۸ هزار و ۵۶۴ میلیارد تومان رسید و در مقایسه با هفته گذشته، صندوق‌ها یک هزار و ۷۵۳ میلیارد تومان نقدینگی را بدست آورد اما؛ در مقایسه با هفته گذشته، تقریبا نصف نقدینگی خارج شده مجددا جذب این صندوق‌ها شد.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام ۱۴۰۰/۰۷/۰۹صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام ۱۴۰۰/۰۷/۰۹صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام ۱۴۰۰/۰۷/۰۹صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام ۱۴۰۰/۰۷/۰۹

با نگاهی به عملکرد هفتگی صندوق‌ها می‌توان دریافت که صندوق‌های سهامی نیز مانند صندوق‌های مختلط دو هفته کاملا عکسی را سپری کردند و در این هفته، تنها ۳ صندوق قرمزپوش بودند.

بهترین عملکرد باید به صندوق «مشترک نیکوکاری ندای امید» با ۸.۶۵ درصد بازدهی منفی به خود اختصاص داده پس از آن نیز صندوق «پالایشی یکم» با ۵.۹۱ درصد بهترین‌ها در قرمزپوش‌ها بودند.

همچنین، ضعیف‌ترین بازدهی هفتگی را صندوق «واسطه گری مالی یکم» با ۱.۲۸ درصد و «امین تدبیرگران فردا» با ۰.۷۲ درصد و البته صندوق «بانک دی» با ۰.۰۷ درصد منفی قرار داشت.

پالایش یکم تنها سبزپوش ماهانه بود

در بخش ماهانه تنها ۳صندوق عملکرد مثبتی را برای سرمایه‌گذارانی که به آن‌ها اعتماد کرده بودند را در بر داشتند، بهترین عملکرد ماهیانه را صندوق «مشترک نیکوکاری ندای امید» با ۸.۱۰ درصد تنها سبزپوش ماهانه بود و در انتهای این لیست، نام صندوق «مشترک ارزش کاوان آینده» با عملکرد ۱۵.۵۱  درصدی منفی مشاهده می‌شود.

دوره سه ماه‌های که برترین‌ها وضع خوبی داشتند

صندوق «پالایشی یکم» و «مشترک نیکوکاری ندای امید» نیز در این بازه زمانی بهترین و ضعیف‌ترین عملکرد نیز در انتهای نام صندوق‌ها «واسطه گری مالی یکم» با ۷.۳۱ درصد بازدهی منفی مشاهده شد.

لازم به ذکر است که در دوره سه ماهه تنها ۴ صندوق عملکردی قرمز رنگ داشت.

عملکرد سالانه بررسی شد

در یک سال منتهی به  ۹ مهرماه سال ۱۴۰۰ بهترین عملکرد سالیانه را دو صندوق «مشترک آسمان یکم»، «مشترک پیشتاز» به ترتیب با ۲۸.۱۹ و ۲۷.۷۹ درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده‌اند.

صندوق‌های «واسطه گری مالی یکم» و «بانک دی» نیز به ترتیب با ۳۳.۱ و ۲۷.۱۸ درصد بازدهی منفی، ضعیف‌ترین بازدهی‌های یک‌ساله را داشته‌اند.

 
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع " حفاری " در هفته آینده

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت حفاری شمال در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ برگزار می‌شود.
تطبیق اساساسنامه

تطبیق اساساسنامه "دعبید" در نیمه آبان ماه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت داروسازی دکتر عبیدی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶برگزار می‌شود.

" قشیر " هیات مدیره را انتخاب کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تولیدی قند شیروان قوچان بجنورد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران " تاصیکو " در جریان باشند

شرکت سرمایه گذاری صدر تامین از زمانبندی پرداخت سود خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: