کد خبر : ۲۴۸۰۱۴
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
اگر متغیرهای اثرگذار و روند بازار سرمایه با همین شرایط تثبیب شوند، انتظار می رود ظرف یکی_دو هفته آینده بازار سرمایه هم واکنش مثبتی به این متغیرها نشان دهد و با تقویت تقاضا شاهد تحرک بازار سرمایه باشیم.

انتظار تحرک بازار سرمایه ظرف ۲ هفته آتی/

به گزارش بورس نیوز اگرچه شاخص کل بورس هفته جدید را با رشد ۳۶ هزار واحدی آغاز کرد، اما به نظر می‌رسد این بازار هنوز به سرانجام به سهامداران بدهکار است. علاوه بر آنکه قیمت دلار با شیب ملایمی رو به افزایش است قیمت‌های جهانی هم این روزها اوضاع مطلوبی دارند. اما بازار سرمایه هنوز واکنش آن‌چنانی به افزایش قیمت‌های جهانی نشان نداده است.

حسن کاظم‌زاده کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: اگرچه اوضاع متغیرهای تأثیرگذار بر روند بازار سرمایه مثبت است، اما تقاضای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه هنوز چندان زیاد نیست.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن‌که هنوز عده‌ای منتظر فرصتی برای فروش و خروج هستند، برخی از سرمایه‌گذاران هم تصور می‌کنند شاید افزایش قیمت‌های جهانی موقتی باشد. اما اگر متغیرهای اثرگذار و روند بازار سرمایه با همین شرایط تثبیت شوند، انتظار می‌رود ظرف یکی_دو هفته آینده بازار سرمایه هم واکنش مثبتی به این متغیرها نشان دهد و با تقویت تقاضا شاهد تحرک بازار سرمایه باشیم.

کاظم‌زاده افزود: اما اگر قیمت‌های جهانی و نرخ ارز به همین منوال باشد اما در دو هفته آینده تحرک خاصی در بازار سرمایه مشاهده نشود و درجا زدن‌های بازار در کانال یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی ادامه داشته باشد قیمت بسیاری از سهم‌ها به کمتر از ارزش ذاتی خواهد رسید. در آن صورت باید منتظر بمانیم تا جو روانی بازار تغییر کند و سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در این بازار ترغیب شوند. اما برآورد شخصی بنده این است که بازار ظرف دو هفته آینده به افزایش نرخ ارز و قیمت‌های جهانی واکنش نشان خواهد داد.

این کارشناس بازار سرمایه در معرفی گزینه‌های برتر و مناسب‌تر برای سرمایه‌گذاری گفت: بسیاری از سهم‌های بازار در حال حاضر کمتر از ارزش ذاتی معامله می‌شوند و پتانسیل رشد دارند. ازجمله گروه‌های مستعد رشد گروه فلزات رنگین ازجمله تولیدکنندگان مس سرب و روی و همچنین فولادی‌ها هستند.

این کارشناس بازارسرمایه خاطرنشان کرد: پتروشیمی‌ها هم‌پتانسیل رشد دارند از وضعیت بنیادی مناسبی برخوردارند که بازار هم خوشبختانه به آن‌ها واکنش مثبت نشان داده و این روزها گروه پتروشیمی خصوصاً تولیدکنندگان اوره و متانول مورد اقبال بازار قرار دارند. سهم‌های گروه فرآورده‌های نفتی هم جذاب هستند.

کاظم‌زاده در پایان گفت: در شرایط فعلی انتظار می‌رود ظرف یکی دو هفته آینده سهم‌هایی که وابسته و قیمت‌های جهانی هستند، تحرک مثبتی نشان دهند. در میان سایر صنایع بازار، سهام تولیدکنندگان محصولات مصرفی که مشمول دریافت ارز دولتی و یا نوعی یارانه هستند، برای سرمایه‌گذاری جذاب هستند ازجمله شرکت‌های تولیدکننده روغن نباتی، دارویی‌ها و برخی غذایی‌ها اما؛ صنایع مصرفی که ارز دولتی آن‌ها در ماه‌های قبل حذف‌شده(مثلا تایرسازان و شوینده‌ها) در حال حاضر چندان جذاب نیستند.

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۲
بیچاره شدیم رفت پس چی شد وعده وعیدهای جناب رئیس جمهور بدتر شد ک اوضاع بقیه سرمایمون هم از دست رفت خدایا ب کی بگیم دردمون رو چرا نمیزارن ی هفته +ثبت بمونه چرا همش منفی خدا نگذره از باعث وبانیش
پاسخ ها
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۲
دخالت دولت در بازار اشتباه است. روحانی دزدید و رفت. این یکی اگر دخالت کند، خودش هم دزدی نکند، هستند دزدانی که مترصد سرقت هستند.
بازار باید راه خودش را با منطق اقتصادی طی کند نه با مداخله دولت.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۲
بیچاره شدیم رفت پس چی شد وعده وعیدهای جناب رئیس جمهور بدتر شد ک اوضاع بقیه سرمایمون هم از دست رفت خدایا ب کی بگیم دردمون رو چرا نمیزارن ی هفته +ثبت بمونه چرا همش منفی خدا نگذره از باعث وبانیش
رسوا
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۲
سایت بورس نیوز واقع بین تر است ولی بورس مشگل دارد چون ۹۰ در صد حقیقی ها گوششان پر است از دروغ چون سرمایه خود را از دست دادند.نا زمانی که رانت .و نوسان پشت پرده که روزانه مبلیاردی میبرند رشد معنی ندارد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۳
خر سفید عوض کردیم به خر سیاه خدا به داد همه برسه
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" کوثر " آماده برگزاری مجمع می شود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه کوثر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ برگزار خواهد شد.

" غنوش " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نوش مازندران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ برگزار خواهد شد.
تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع " کدما "

مجمع عمومی شرکت معدنی دماوند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ برگزار شد.

" کرمان " در نخستین روز آذر به مجمع می رود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمايه گذاري توسعه و عمران استان کرمان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پمپ بنزین‌های بسته تا دقایقی دیگر باز می‌شوند
سخنگوی وزارت نفت: برخی پمپ‌بنزین‌ها با از مدار خارج شدن شبکه هوشمند، خودشان اقدام به توقف عرضه بنزین کرده‌اند که این جایگاه‌ها تا دقایقی دیگر برای عرضه بنزین آزاد در مدار قرار می‌گیرند.