کد خبر : ۲۴۸۰۹۲
پیش گشایش؛
۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰
پیش‌بینی می‌شود سهام بنیادین، دلاری و صادرات‌محور در گروه‌های پتروشیمی، فلزات اساسی و پالایشی با تعادل و با افزایش حجم معاملات بتواند در روز‌های معاملاتی هفته بعد مجددا در کانون توجه قرار گیرد، اما با رشد ملایم تری پیش خواهند رفت.

پیش گشایش

به گزارش بورس نیوز، در بازار امروز ممکن است عرضه‌ها کمی زیاد باشد، اما انتظار داریم به مرور مسیر رشد بازار به سمت سطوح یک میلیون و ۵۴۰ هزار واحد هموار شود، کما اینکه عرضه‌های روز گذشته به خوبی کنترل شدند.

پیش‌بینی می‌شود سهام بنیادین، دلاری و صادرات‌محور در گروه‌های پتروشیمی، فلزات اساسی و پالایشی با تعادل و با افزایش حجم معاملات بتواند در روز‌های معاملاتی هفته بعد مجددا در کانون توجه قرار گیرد، اما با رشد ملایم تری پیش خواهند رفت.

نکته‌ای که درباره گروه خودرو که در ساعات پایانی معاملات روز گذشته مورد توجه قرار گرفت این است که قیمت سهام اغلب شرکت‌های گروه خودرو، به ویژه دو خودروساز بزرگ در سطوح حداقلی بوده، اما تا زمانیکه شاهد تغییر رویکرد در خصوص فروش "لاتاری " گونه و "قیمت‌گذاری دستوری" نباشیم، نباید انتظار تحول اساسی در روند قیمت سهام خودرویی در بازار سرمایه را داشته باشیم.

در بازار روز گذشته شاخص کل افزایش یافت، البته این افزایش نسبت به روز قبل از آن اندک بوده و شاخص هم وزن نیز منفی بود که شبیه هفته گذشته شد.

هفته گذشته در روز آغازین، شاخص‌ها رشد خوبی کردند، اما در روز بعد شرایط معاملات ضعیف شد و این نشان می‌دهد که دادوستد‌ها با سرعت محدودی می‌توانند رشد کنند و نباید در انتظار افزایش‌های خیلی سریع بود. روز گذشته با عبور شاخص کل از یک میلیون و چهارصد و پنجاه هزار واحد این امیدواری ایجاد شده که باید منتظر گذشتن این شاخص از مقدار یک میلیون و پانصد هزار واحد بود. عملا شاخص کل در شرایط فعلی معیار مهم شده و عمده تاکیدات و تلاش‌ها بر این شاخص متمرکز شده است.

کاهش قیمت دلار

دلار در روند معاملاتی که طی روز گذشته در بازار آزاد سپری کرد، نرخ ۲۸ هزار و ۱۰۰ تومان را زد و گویا آن صعودی که باعث شده بود معامله‌گران دلار ۳۰ هزارتومانی را ترسیم کنند، تنها یک رویا بوده اما؛ این موضوع را نمی‌توان فراموش کرد دلار در روزهای تعطیلی روند صعودی را می‌پیماید و باید متنظر این چند روز نیز ماند!

نرخ سکه نیز کمی رام‌تر بازار معاملاتی خود را ادامه داد و با ۵۰ هزارتومان کاهش به نرخ ۱۱ میلیون و ۴۵۰ هزارتومانی رسید و از سوی دیگر هر سکه امامی نیز با ۱۱ میلیون و ۹۲۰ هزارتومان قیمت گذاری شد.

با نگاهی به تابلوی طلافروشی‌ها‌ نیز می‌توان دریافت که نرخ هر گرم طلا به یک میلیون و ۱۶۰ هزارتومان رسید و هر مثقال نیز با نرخ ۵ میلیون و ۲۷ هزارتومان به پرسشگران آن، پاسخ داده می‌شد.

البرز
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
سهام بنیادی
غکورش با در اختیار داشتن تولید روغن خوراکی کشور
و. حآسا در کف قیمت و اماده رشد
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع " کفرآور " در سومین روز آبان

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های سیمان شرق در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ برگزار خواهد شد.

" کهمدا " در مجمع ۴۰۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت شیشه همدان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ برگزار شد.

" ومهان " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع " شفن " با موضوع افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فن آوران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: