کد خبر : ۲۴۸۱۵۱
پیش گشایش؛
۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰
در آخرین روز معاملات بازار که بانکی‌ها و خودرویی‌ها کمی به‌سوی لیدری می‌خواهند حرکت کنند، اخبار خوشایندی برای آن‌ها درج‌شده اما، اگر سهامداران کمی واقع‌بینانه به این اخبار رپورتاژی بیشتر توجه کنند می‌بینند که تمام اخبار خودرویی‌ها جفت پوچ است و در پس آن، یک مه غلیظ به ضرر سهامدار و خریداران واقعی است.

پیش گشایش+بورس نیوز

به گزارش بورس‌نیوز، بورس تهران روز دوشنبه با آنکه به نسبت فرابورس معاملات کمتری را به ثبت رسانده بود، اما شاخص‌های مثبت درمجموع توانست که وضعیت بهتری را رقم بزند و دادوستد‌ها به نسبت هفته‌های گذشته روی روال قرار گرفته است.

تعطیلات پله‌ای نیز باعث یک مقاومت در خریدوفروش‌ها می‌شود که در این هفته با روز چهارشنبه و پایانی بازار همراه شد و باید دید که حجم عرضه‌ها در بازار چگونه و بر چه اساسی پیش می‌رود.

در آخرین روز معاملات بازار که بانکی‌ها و خودرویی‌ها کمی به‌سوی لیدری می‌خواهند حرکت کنند، اخبار خوشایندی برای آن‌ها درج‌شده اما، اگر سهامداران کمی واقع‌بینانه به این اخبار رپورتاژی بیشتر توجه کنند می‌بینند که تمام اخبار خودرویی‌ها جفت پوچ است و در پس آن، یک مه غلیظ به ضرر سهامدار و خریداران واقعی است.

دلار و اظهار یتیمی در بازار ارز‌ها

با نگاهی به بازار ارز‌ها می‌توان صعود و رشد را در تک‌تک ارز‌ها شاهد بود اما؛ دلار کاملاً در سکوت و سکون در گوشه‌ای از بازار سکنا گزیده و به انتظار اخبار نشست مسکو و وزیر خارجه نشسته تا آینده خود را رقم بزند؛ شاید برای اهالی بازار کاملاً جالب باشد که دلار اصلا تکان نخورد و روز گذشته، بدون تقاضا ماند و ۲۸ هزار و ۱۷۰ تومان نرخ‌گذاری شد، اما تقاضایی وجود نداشت و شاید خریداران، تنور این بازار را چاق نکردند!

کرکره پایین طلافروشی‌ها

طلافروشی‌ها روز گذشته کرکره دکان را پایین کشیده و به احترام مراسم‌های مذهبی و سالروز ارتحال پیامبر، هیچ نرخ‌گذاری نه در بحث سکه و قیمت طلا وجود نداشت؛ انس جهانی طلا پس از صعود به بالاترین سطح یک هفته گذشته در جلسه قبلی، روز گذشته با کاهش ۸ واحدی به ۱۷۵۹ دلار در هر اونس سقوط کرد.

نفت همچنان رستگار

بشکه‌های نفت درحالی هر روز سنگین‌تر می‌شود که اوپکی‌ها نرخ‌ها را ضربدر دارایی تولید خود می‌کنند و هرلحظه آمار‌های حساب‌های بانکی خود را دارند؛ قیمت نفت برنت با رشد ۰.۷۱ درصدی که روز گذشته مشاهده کرد به ۸۲.۷۵ دلار در هر بشکه رسید.

از شرق تا غرب

شاخص Nikkei در دومین روز معاملات این هفته بار دیگر روندی نزولی را برجان خرید و ۶۲۲ واحدی دیگر سقوط را تجربه کرد اما؛ چینی‌ها با شاخص شانگ‌های ۳۱.۸ واحد رشد کردند؛ از سوی دیگر، وقتی در نخستین روز بازار به‌واسطه فیس‌بوک و مجازی‌ها بازار وال‌استریت و شاخص‌ها قرمز بودند، اما روز گذشته نزدک با ۶.۳ واحد رشد؛ داوجونز با ۴۳۲ واحد و البته S&P نیز با ۵۸.۵ واحد رشد، روز تلخ ابتدای هفته را به فراموشی سپردند.

بیت کوین ۵۰ هزار دلاری

در نشست معاملاتی رمز ارز‌ها بار دیگر رشد کرده و بیت کوین با رشد ۱.۷۴ درصدی به ۵۰ هزار دلار جهش کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تکشا" در جریان پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
جیب خالی سهامداران

جیب خالی سهامداران "قجام" از مجمع

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸برگزار شد.

"شپارس" در مجمع ۱۰۸ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت بین المللی محصولات پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وامین" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: