کد خبر : ۲۴۸۹۰۸
متوسط ارزش ۹۰صندوق بررسی شد؛
۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۵
ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در هفته منتهی به ۳۰ مهرماه ۱۴۰۰، برابر با ۳۷۷ هزار و ۴۱۹ میلیارد تومان رسید و متوسط ارزش ۹۰صندوق، در محدوده بالای ۴ همت قرار بگیرد.

یک همت از درآمد ثابت‌ها پر کشید

به گزارش بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت پرداخته‌شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در هفته منتهی به ۳۰ مهرماه ۱۴۰۰، برابر با ۳۷۷ هزار و ۴۱۹ میلیارد تومان رسید و متوسط ارزش ۹۰صندوق، در محدوده بالای ۴ همت قرار بگیرد.

یک همت از درآمد ثابت‌ها پر کشیدیک همت از درآمد ثابت‌ها پر کشیدیک همت از درآمد ثابت‌ها پر کشیدیک همت از درآمد ثابت‌ها پر کشیدیک همت از درآمد ثابت‌ها پر کشید

لازم به ذکر است که از نسبت به هفته گذشته، باردیگر نقدینگی در حدود ۱ هزار و ۱۶ میلیارد تومان از این صندوق‌ها خارج شد.

صندوق رخت قرمز پوشیدند

با نگاهی به عملکرد هفتگی این صندوق‌ها می‌توان دریافت که صندوق «پیشگامان سرمایه نوآفرین» با ۱.۶۴ درصد بهترین بازدهی را داشت و از انتهای جدول نیز تنها صندوق «ارزش آفرینان دی» وجود دارد که با بازدهی ۰.۹۹ منفی قرار گرفته است.

صدرنشین‌ها تغییر نکردند

بهترین عملکرد ماهیانه را دو صندوق «اندوخته آمیتیس» با ۵.۹ درصد بازدهی مثبت و «نیکوکاری جایزه علمی فناوری پیامبر اعظم ص» با ۵.۸۱ درصد بازدهی به خود اختصاص دادند.

همچنین ضعیف‌ترین بازدهی مربوط به دو صندوق «مشترک صنعت و معدن» و «ارزش آفرینان دی» با ۱.۵۵ و ۰.۰۲ درصد بازدهی منفی را ثبت کردند.

سپر سرمایه بیدار یک پله بالا آمد

بهترین عملکرد سه‌ماهه را صندوق «اندوخته آمیتیس» با ۱۰.۶۱ درصد بازدهی داشته و بدترین عملکرد فصلی را نیز ۲ صندوق «اعتماد کارگزاری بانک ملی ایران» با بازدهی منفی ۰.۵ درصد منفی و صندوق «اتحاد آرمان اقتصاد» نیز عملکرد منفی ۷.۶۵ درصدی را از خود نشان داده است.

بهترین عملکرد سالیانه را صندوق «نیکوکاری کشتی ورزش ملی ایران» با ۴۵.۰۵ درصد و «سپر سرمایه بیدار» با ۲۵.۹۵ درصد داشته‌اند.

کمترین بازدهی محقق شده سالیانه نیز مربوط به همان همیشگی‌ها بود و البته مهمان جدیدی هم آمد که صندوق «اعتماد کارگزاری بانک ملی ایران» با بازدهی ۰.۰۸ درصد منفی مشاهده شد و مابقی طبق روال سابق بود یعنی «خاتم ایساتیس پویا»، «اتحاد آرمان اقتصاد» و «همای آگاه» به ترتیب با ۲۲.۳۷ درصد و ۲۲.۱۷ درصد و ۲۲.۰۱ درصد عملکرد را در سال از خود به نمایش گذاشته‌اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "مدیریت" با موضوع انتخاب هیات مدیره

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمايه گذاري و خدمات مديريت صندوق بازنشستگي کشوري در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ برگزار خواهد شد.
گردهمایی سهامداران

گردهمایی سهامداران "نوری" در زمستان

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی نوری در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "سدشت" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی شرکت صنایع سیمان دشتستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ برگزار می‌شود.

"غنوش" در مجمع به سرمایه ۱۸۶ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نوش مازندران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۷برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.