کد خبر : ۲۴۸۹۰۸
متوسط ارزش ۹۰صندوق بررسی شد؛
۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۵
ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در هفته منتهی به ۳۰ مهرماه ۱۴۰۰، برابر با ۳۷۷ هزار و ۴۱۹ میلیارد تومان رسید و متوسط ارزش ۹۰صندوق، در محدوده بالای ۴ همت قرار بگیرد.

یک همت از درآمد ثابت‌ها پر کشید

به گزارش بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت پرداخته‌شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در هفته منتهی به ۳۰ مهرماه ۱۴۰۰، برابر با ۳۷۷ هزار و ۴۱۹ میلیارد تومان رسید و متوسط ارزش ۹۰صندوق، در محدوده بالای ۴ همت قرار بگیرد.

یک همت از درآمد ثابت‌ها پر کشیدیک همت از درآمد ثابت‌ها پر کشیدیک همت از درآمد ثابت‌ها پر کشیدیک همت از درآمد ثابت‌ها پر کشیدیک همت از درآمد ثابت‌ها پر کشید

لازم به ذکر است که از نسبت به هفته گذشته، باردیگر نقدینگی در حدود ۱ هزار و ۱۶ میلیارد تومان از این صندوق‌ها خارج شد.

صندوق رخت قرمز پوشیدند

با نگاهی به عملکرد هفتگی این صندوق‌ها می‌توان دریافت که صندوق «پیشگامان سرمایه نوآفرین» با ۱.۶۴ درصد بهترین بازدهی را داشت و از انتهای جدول نیز تنها صندوق «ارزش آفرینان دی» وجود دارد که با بازدهی ۰.۹۹ منفی قرار گرفته است.

صدرنشین‌ها تغییر نکردند

بهترین عملکرد ماهیانه را دو صندوق «اندوخته آمیتیس» با ۵.۹ درصد بازدهی مثبت و «نیکوکاری جایزه علمی فناوری پیامبر اعظم ص» با ۵.۸۱ درصد بازدهی به خود اختصاص دادند.

همچنین ضعیف‌ترین بازدهی مربوط به دو صندوق «مشترک صنعت و معدن» و «ارزش آفرینان دی» با ۱.۵۵ و ۰.۰۲ درصد بازدهی منفی را ثبت کردند.

سپر سرمایه بیدار یک پله بالا آمد

بهترین عملکرد سه‌ماهه را صندوق «اندوخته آمیتیس» با ۱۰.۶۱ درصد بازدهی داشته و بدترین عملکرد فصلی را نیز ۲ صندوق «اعتماد کارگزاری بانک ملی ایران» با بازدهی منفی ۰.۵ درصد منفی و صندوق «اتحاد آرمان اقتصاد» نیز عملکرد منفی ۷.۶۵ درصدی را از خود نشان داده است.

بهترین عملکرد سالیانه را صندوق «نیکوکاری کشتی ورزش ملی ایران» با ۴۵.۰۵ درصد و «سپر سرمایه بیدار» با ۲۵.۹۵ درصد داشته‌اند.

کمترین بازدهی محقق شده سالیانه نیز مربوط به همان همیشگی‌ها بود و البته مهمان جدیدی هم آمد که صندوق «اعتماد کارگزاری بانک ملی ایران» با بازدهی ۰.۰۸ درصد منفی مشاهده شد و مابقی طبق روال سابق بود یعنی «خاتم ایساتیس پویا»، «اتحاد آرمان اقتصاد» و «همای آگاه» به ترتیب با ۲۲.۳۷ درصد و ۲۲.۱۷ درصد و ۲۲.۰۱ درصد عملکرد را در سال از خود به نمایش گذاشته‌اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"فملی" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ برگزار شد.
حقیقی های

حقیقی های "سپید" تا پایان سال فرصت دارند

شرکت سپید ماکیان از برنامه پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
مجمع

مجمع "وصندوق" برگزار شد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ برگزار شد.
دورهمی

دورهمی "غپینو" با محور افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.