کد خبر : ۲۴۹۰۴۹
۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۴
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۶ درصد کاهش به ۱۸۰۳ دلار و ۷ سنت رسید.

قیمت طلا+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، به دنبال تقویت دلار و رشد سوددهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا و در حالی که سرمایه گذاران در حال ارزیابی واکنش احتمالی بانک‌های مرکزی به رشد تورم هستند، قیمت طلا روز سه شنبه شاهد کاهش بود، اما در بالای رقم ۱۸۰۰ دلار باقی ماند.



بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۶ درصد کاهش به ۱۸۰۳ دلار و ۷ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر با ۰.۱۷ درصد کاهش به ۱۸۰۳ دلار و ۷۰ سنت رسید.

روز دوشنبه قیمت طلا با حدود یک درصد جهش به رقم ۱۸۰۹ دلار و ۶۶ سنت رسید و تنها حدود ۴ دلار با بالاترین رقم یک ماه اخیر که هفته پیش به ثبت رسید فاصله داشت.

شاخص ارزش دلار روز سه شنبه شاهد رشد ۰.۱ درصدی بود و سبب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارز‌های غیردلاری استفاده می‌کنند.

سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا نیز امروز به رقم ۱.۶۳۶۹ درصد رسید و موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا شد.

استفن اینز تحلیلگر موسسه مدیریت دارایی اس پی آی در این باره گفت: با توجه به وضعیت تورمی کنونی و تا زمانی که فدرال رزرو اقدام قابل توجهی برای مهار تورم صورت ندهد احتمالا شاهد تقویت قیمت طلا خواهیم بود.

وی در ادامه افزود:، اما اگر تورم از کنترل خارج شود، ممکن است فدرال رزرو سریعتر از آنچه انتظار می‌رود اقدام به بالا بردن نرخ بهره کند و این موجب تضعیف قیمت طلا خواهد شد.

وی هشدار داد که فدرال رزرو همچنین باید با نگرانی‌ها در مورد تضعیف رشد اقتصادی نیز دست و پنجه نرم کند که به نوبه خود می‌تواند موجب انقباضی‌تر شدن سیاست پولی این نهاد گردد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسا" با محور افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فسا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "حتاید" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ برگزار خواهد شد.
پرداخت سود

پرداخت سود "وآوا" از ماه آینده آغاز می شود

شرکت سرمایه گذاری آوانوین زمان پرداخت سود به سهامداران مشخص کرد.

"ثجوان" در مجمع سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت تأمین مسکن جوانان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.