کد خبر : ۲۴۹۳۰۷
۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۵
پس از آنکه چین ذخایر بنزین و گازوییل را برای افزایش عرضه آزاد کرد، نفت صبح دوشنبه در آسیا کاهش یافت. سرمایه‌گذاران در آستانه آخرین نشست اوپک پلاس موقعیت‌های خرید خود را کاهش دادند.

افت قیمت نفت+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، معاملات آتی نفت برنت با ۰.۰۶ درصد کاهش به ۸۳.۶۷ دلار رسید و معاملات آتی WTI با ۰.۲۹ درصد کاهش به ۸۳.۳۳ دلار رسید.اداره ملی غذا و ذخایر استراتژیک چین روز یکشنبه اعلام کرد که این ذخایر برای افزایش عرضه و حمایت از ثبات قیمت آزاد شده است. چین بزرگترین واردکننده نفت جهان است.

هیرویوکی کیکوکاوا، مدیر کل تحقیقات اوراق بهادار نیسان به رویترز گفت: «سرمایه‌گذاران پس از انتشار خبر عرضه ذخایر سوخت چین و پیش از نشست اوپک پلاس، در حال تعدیل موقعیت هستند.

نشست اوپک پلاس در ۴ نوامبر برگزار می‌شود، که انتظار می‌رود برنامه خود برای اضافه کردن ۴۰۰۰۰۰ بشکه در روز به عرضه در دسامبر ۲۰۲۱ را بدون تغییر باقی بگذارد. اوپک پلاس تصمیم گرفت تا افزایش سطح تولید برنامه ریزی شده خود را با توجه به افزایش نگرانی‌های عرضه جهانی در هفته گذشته حفظ کند و نفت را به بالاترین حد در چند سال اخیر رساند.

کیکوکاوا گفت: «با این حال، برخی از سرمایه گذاران می‌خواهند مواضع خود را اصلاح کنند، زیرا این احتمال وجود دارد که اوپک پلاس تصمیم به افزایش بیشتر تولید بگیرد.» او افزود که سرمایه گذاران پس از اعلام تصمیم اوپک، خرید خود را از سر خواهند گرفت.

در همین حال، نشست سران گروه ۲۰ (G ۲۰) در رم که در آخر هفته برگزار شد، با توافق ناامیدکننده‌ای برای محدود کردن استفاده از سوخت‌های فسیلی به پایان رسید.

سرمایه‌گذاران همچنین به احتمال احیای مذاکرات هسته‌ای بین ایران و قدرت‌های جهانی که در نهایت می‌تواند راه را برای از سرگیری صادرات نفت هموار کند، توجه می‌کنند. آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه گفت، مذاکرات با اروپا ممکن است «در اواخر نوامبر» از سر گرفته شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
دعوت از سهامداران

دعوت از سهامداران "قثابت" به مجمع

مجمع عمومی کارخانه‌های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "کشرق" در مجمع تصمیم گرفتند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنعتی و معدنی شمالشرق شاهرود در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ برگزار شد.
پرداخت سود به سهامداران

پرداخت سود به سهامداران "سدشت" از سال آینده

شرکت سیمان دشتستان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"جم پیلن" در تصور انتخاب هیات مدیره جدید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پروپیلن جم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.