کد خبر : ۲۴۹۳۳۸
پیش گشایش؛
۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰
هنوز ممکن است نوسانات بزرگتری در راه داشته باشیم و نوع سیاست‌ها و جهت گیری‌ها در تداوم روند شکل گرفته حائز اهمیت است. بهترین استراتژی کماکان تمرکز بر سهام بنیادین و DPS محور با دیدگاه میان مدت است.

پیش گشایش+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، شاخص کل بورس تهران روز گذشته ۲۱ هزار و ۱۲۴ واحد رشد کرد. این رشد پس از جلسه فوری وزیر اقتصاد با حقوقی‌های بورس اتفاق افتاد که در این جلسه بحث‌های مهمی مطرح شد.

نظام قیمت گذاری خودرو، تغییرات مکرر قیمت خوراک، نرخ تسعیر ارز بانک‌ها و قواعد پالایشی‌ها موضوعاتی بودند که در جلسه مطرح شد.

شاخص هم وزن نیز رشد ۳ هزار و ۱۲۰واحدی را به ثبت رساند. ارزش معاملات بورس ۳۲۰۰ میلیارد تومان و در فرابورس هم بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان بود. نماد‌های "فولاد"، "فملی" و "کگل" بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

اندیکاتور‌ها از حالت سینه خیز در کف، سر بلند کرده اند و نهایتا محدوده حمایت بین راهی موثر عمل کرد و از محدوده تقریبی یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد برگشت؛ بنابراین موقتا شاهد برگشت بازار هستیم،اما هنوز ممکن است نوسانات بزرگتری در راه داشته باشیم و نوع سیاست‌ها و جهت گیری‌ها در تداوم روند شکل گرفته حائز اهمیت است. بهترین استراتژی کماکان تمرکز بر سهام بنیادین و DPS محور با دیدگاه میان مدت است.

قیمت دلار کاهش یافت

روز گذشته، قیمت دلار در بازار آزاد با کاهش قیمت به ۲۷ هزار و ۵۵۰ تومان رسید. خوش‌بینی معامله‌گران نسبت به آینده مذاکرات برجام از عوامل کاهش قیمت بود. رئیس‌جمهور آمریکا بازگشت ایران به توافق هسته‌ای را معادل با لغو تحریم‌ها دانسته است.

سکه با نوسانات محدود در ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قرار گرفت. انس جهانی طلا نیز در معاملات روز گذشته ۹ واحد افزایش یافت و در ۱۷۹۲ دلار قرار گرفت.

قیمت نفت صعودی شد

پس از گزارش چین مبنی بر آزادسازی ذخایر بنزین و گازوئیل برای افزایش عرضه در بازار و حمایت از ثبات قیمت، قیمت نفت برنت ۱.۱۸درصد افزایش یافت و در ۸۴.۶۹ دلار در هر بشکه معامله شد. با این حال، قیمت نفت در آستانه نشست ۴ نوامبر اوپک پلاس نزدیک به بالاترین حد در ۷ سال گذشته باقی ماند.

از شرق تا غرب

شاخص دلار آمریکا پس از آنکه به بالاترین سطح از اکتبر رسید با انتشار داده‌های جدید ۰.۱۳ درصد کاهش یافت و در ۹۳.۸۶ قرار گرفت. با استقبال سرمایه گذاران از نتایج انتخابات مجلس نمایندگان ژاپن، شاخص Nikkei ۲۲۵، بیش از ۲.۶۰ درصد رشد کرد.

شاخص سهام شانگ‌های چین در معاملات امروز ۲.۸۶ واحد کاهش یافت و به ۳۵۴۴ رسید، زیرا اقتصاد چین در ماه اکتبر نشانه‌هایی از ضعف بیشتر را نشان داد.

قیمت بیت کوین ثابت ماند

در نشست معاملاتی روز گذشته رمز ارز‌ها رشد کرده اند، بیت کوین تقریبا ثابت مانده و در سطح ۶۰ هزار دلار در حال معامله است. این در حالی است که عرضه بیت کوین در صرافی‌ها به پایین‌ترین سطح در ۲۱ ماه گذشته رسیده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
دعوت از سهامداران

دعوت از سهامداران "قثابت" به مجمع

مجمع عمومی کارخانه‌های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "کشرق" در مجمع تصمیم گرفتند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنعتی و معدنی شمالشرق شاهرود در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ برگزار شد.
پرداخت سود به سهامداران

پرداخت سود به سهامداران "سدشت" از سال آینده

شرکت سیمان دشتستان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"جم پیلن" در تصور انتخاب هیات مدیره جدید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پروپیلن جم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.