کد خبر : ۲۴۹۳۷۰
۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۴
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۸ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۸۴ دلار و ۹۹ سنت رسید.

قیمت نفت +بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، در حالی که گروه اوپک پلاس در ماه گذشته میلادی تولید خود را به اندازه‌ای که انتظار می‌رفت افزایش نداد، قیمت نفت در آستانه نشست بعدی این گروه امروز شاهد افزایش بود.بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۸ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۸۴ دلار و ۹۹ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با ۱۹ سنت ۰.۲ درصد افزایش به ۸۴ دلار و ۲۴ سنت رسید.

ادوارد مویا تحلیلگر موسسه اوآندا در این باره گفت: «در حالی که برخی تجار منتظر تایید آمار‌های انستیتوی نفت آمریکا در خصوص افزایش تقاضا برای اکثر فرآورده‌های نفتی هستند قیمت نفت احتمالا شاهد رشد بیشتری خواهد بود. این در حالی است که میزان تولید نفت آمریکا تثبیت شده و گروه اوپک پلاس نیز ظاهرا قصد ندارد بیش از ۴۰۰ هزار بشکه در روز تولید ماهانه خود را افزایش دهد.»

ترمیم تقاضا پس از فروکش کردن نسبی بحران کرونا و پایبندی اوپک پلاس به افزایش تدریجی تولید نفت به رغم درخواست‌های مصرف کنندگان بزرگ سبب شد تا قیمت نفت در هفته گذشته به بالاترین رقم‌های چند سال اخیر برسد.

افزایش تولید نفت گروه اوپک در ماه اکتبر کمتر از رقم پیش بینی شده در قالب توافق قبلی این سازمان ترسید. کاهش داوطلبانه تولید برخی تولیدکنندگان کوچک سبب شد تا افزایش تولید عربستان و عراق نتواند مجموع تولید این سازمان را به رقم پیش بینی شده برساند.

بر اساس تحقیق رویترز، اوپک در ماه اکتبر روزانه ۲۷.۵ میلیون بشکه نفت تولید کرده که تنها ۱۹۰ هزار بشکه بالاتر از ماه قبل از آن بوده و ۲۵۴ هزار بشکه کمتر از افزایش وعده داده شده بوده است.

ارزیابی‌های اولیه نشان می‌دهد ذخایر نفت خام امریکا در طی هفته گذشته شاهد رشد بوده است، در حالی که ذخایر بنزین و میعانات افت داشته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "چفیبر" از نخستین ماه زمستان

شرکت تولید فیبر ایران از زمان پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "کفرا" به گوش می رسد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت فرآورده‌های نسوز ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ برگزار می‌شود.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسا" با محور افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فسا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "حتاید" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.