کد خبر : ۲۴۹۵۵۳
ساعت پنج و نیم عصر؛
۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به افت ۶۵ درصدی درآمد اساتید خوش سلیقه و وعده ای که دلالان را قلقلک داد و...

بورس

به گزارش بورس نیوز بعد از یک هفته پُر تنش بالاخره یک بار هم وعده‌های پاستور اثرگذار بود و بازارسرمایه رنگ سبز هم به خود دید. البته نباید کل پرش ۴۰ هزار پله ای امروز را به اهالی پاستور گره زد و انصافا بازگشایی عالیجناب هم در این رشد ۴۰ هزار واحدی بی تاثیر نبود. هر چند خیلی از اساتید امروز دوباره سیگنال دادن شان گل کرد و اعداد عجیب و غریبی به‌عنوان تارگت شاخص کل تا پایان سال مطرح کردند؛ ولی باید منتظر باشیم و ببینیم این بار شاخص کل، مقاومت معروف را خواهد شکست یا دوباره قرار است در نزدیکی های کانال ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار واحدی شاهد کشتی کج و بعد هم ضربه فنی شدن شاخص کل باشیم!

"عُرضه" هیچ!

بعضی دوستان در خیابان سمیه مثلا مدیر هستند، اما تنها چیزی که از آنها نمی بینیم دیسیپلین مدیریتی است! بزرگواری که افزایش قیمت تایر را تکذیب می‌کرد فرموده "تایرسازان ۴۰ درصد گران کردند و ما نمی توانیم جلوی آنها را بگیریم"! البته نامبرده یک بار هم افزایش قیمت لوازم خانگی را چند هفته قبل تکذیب کرده بود، اما حالا دم خروسش بیرون زده که به شرکت‌هایی که دنبال ممنوع کردن واردات لوازم خانگی بودند، نامه زده که مستندات شان را برای افزایش نرخ ارائه کنند! حالا ایشان چه کاری از دست شان بر می آید بجز تکذیب کردن های الکی، ما که نفهمیدیم!

افت سنگین درآمد اساتید خوش سلیقه

توقف های سلیقه‌ای نماد اهالی دیدار شمالی را که خاطرتان هست؟ بزرگوارانی که تا یک روز بازار منفی می‌شد، نمادشان را می بستند مبادا از منفی های بازار گزندی به آنها برسد! حالا مشخص شده برخلاف بسیاری از شرکت‌های بازار که قیمت سهم شان افت سنگینی داشته، اما سودآوری شان خوب رشد کرده؛ این شرکت با کاهش تقریبا ۶۵ درصدی درآمد مواجه بوده است! ببینیم تا کجا می‌توانند از نفوذشان بهره بگیرند و مانع افت قیمت سهم شوند!

"ادعا" در حد کهکشان راه شیری

خبر رسیده که دوستان در جاده مخصوص دوباره لاتاری برگزار کرده و ۱ میلیون نفر برای لاتاری ثبت نام کرده اند! گویا وعده دادن خودرو بدون نوبت به مادرانی که فرزند سوم به بعد را به دنیا بیاورند، بدجوری متقاضیان بازار خودرو را قلقلک داده و ترسیده اند که به دنبال این وعده در یکی دو سال آینده چند میلیون نفری خودرو بدون نوبت بگیرند و این دوستان دیگر دستشان به هیچ خودرویی نرسد! خدا وکیلی هرجور حساب می‌کنیم می‌بینیم بعضی از مدیران برای صنایع کوچک ما حیف هستند! کاش امکان صادرات این مدیران نخبه ای را داشتیم تا آن وقت غول های بزرگ خودروسازی در دنیا، کل کهکشان راه شیری را هم به صف خرید خودرو بکشانند!

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
دعوت از سهامداران

دعوت از سهامداران "قثابت" به مجمع

مجمع عمومی کارخانه‌های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "کشرق" در مجمع تصمیم گرفتند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنعتی و معدنی شمالشرق شاهرود در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ برگزار شد.
پرداخت سود به سهامداران

پرداخت سود به سهامداران "سدشت" از سال آینده

شرکت سیمان دشتستان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"جم پیلن" در تصور انتخاب هیات مدیره جدید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پروپیلن جم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.