کد خبر : ۲۴۹۵۹۰
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:
۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۷
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرای درست طرح حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به معیشت مردم آسیب وارد نمی‌شود، با اتخاذ سیاست‌های درست و حذف قیمت‌گذاری دستوری تولیدکننده و مصرف کننده و بخش‌های مختلف اقتصادی آسیب نخواهند دید.

قیمت ارز+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، مصطفی طاهری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره قیمت گذاری دستوری و ضرر و زیانی که به صنایع کشور وارد می‌شود، اظهار کرد: تبعات منفی قیمت گذاری دستوری و به‌کارگیری بلندمدت این سیاست در بازار‌های مختلف اقتصادی، بیش از تأثیرات مثبتی است که در کوتاه‌مدت ایجاد می‌کند.وی افزود: اصلی‌ترین مشکل در تعیین قیمت به‌شکل دستوری این است که مابه‌التفاوت قیمت‌ها نصیب مصرف‌کننده و تولیدکننده نمی‌شود و مستقیماً واسطه‌ها را منتفع می‌کند.

طاهری با بیان اینکه با اجرای درست طرح حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به معیشت مردم آسیب وارد نمی‌شود، خاطرنشان کرد: با اتخاذ سیاست‌های درست و حذف قیمت‌گذاری دستوری تولیدکننده و مصرف کننده و  بخش‌های مختلف اقتصادی آسیب نخواهند دید.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: طی سال‌های اخیر هر زمان، ارز چند نرخی بوده سود آن برای مردم حداقل بوده و به جیب رانت خواران و دلالان رفته است.

این نماینده مردم درخانه ملت بیان کرد: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی طی سال‌های گذشته مطرح شده، اما با توجه به اینکه زیرساخت‌های مناسبی برای توزیع یارانه‌های پنهان وجود ندارد، در نهایت در مرحله اجرا، مشکلات بسیاری ایجاد کرده است.

طاهری درخصوص کالا‌هایی که باید در فهرست حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی قرار گیرند، گفت: کالا‌های اساسی مردم، چون روغن، مرغ، گوشت و ... در اولویت هستند و با اجرای این طرح نباید به معیشت مردم آسیب وارد شده وباید حمایت‌های لازم از زنجیره خرید آنان صورت گیرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "حتاید" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ برگزار خواهد شد.
پرداخت سود

پرداخت سود "وآوا" از ماه آینده آغاز می شود

شرکت سرمایه گذاری آوانوین زمان پرداخت سود به سهامداران مشخص کرد.

"ثجوان" در مجمع سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت تأمین مسکن جوانان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ برگزار شد.
در مجمع عمومی

در مجمع عمومی "سپاها" چه گذشت؟

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت سیمان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.